Jooksmine 24.10.2021

Pärnu rannajooksul pääses esikolmikusse vaid isikliku rekordiga

Pärnu rannajooksu 10 km pikkune põhidistants osutus sügiseselt kiireks, nimelt püstitas kogu esikolmik uued isiklikud rekordid ning tippmarke langes ka protokolli järgmistel ridadel. Võistluse  kiireim oli Deniss Šalkauskas, kes läbis võistlusmaa 31 minuti ja 52 sekundiga. Senine rekord paranes nelja sekundiga.

Teise koha sai Indrek Tobreluts, kes jäi võitjast maha küll 17 sekundiga, kuid suutis oma isiklikku tippmarki samuti mõne, täpsemalt kuue sekundiga parandada. Tobrelutsu tulemuseks 32.15.

Mõnevõrra rohkem lihvis oma rekordist maha kolmandaks tulnud Timmo Jeret, kes läbis võistlusmaa 32 minuti ja 26 sekundiga (senine rekord 32.51).

Täpselt sama saavutusega ehk uute isiklike rekorditega said hakkama ka naiste kolm paremat. Võidu võttis Birgit Pihelgas (37.16), kellele järgnesid Tuuli Tomingas (37.23) ning Greete-Liisa Toom (39.52).

Lühemal, 5 km distantsil olid parimad Kätlin Jakk (19.56) ning Dante Garcia (Brasiilia, 20.53).

Kahel ajavõtuga jooksudistantsil sai tulemuse kirja 365 võistlejat, neile lisandusid veel retkel osalenud käijad.

Kõiki Pärnu rannajooksu tulemusi vaata Marathon100 andmebaasist SIIT.

Võistluse ajavõtuteenus: Championchip Eesti

Avafoto: Laura Toomesoo