Jooksmine 23.06.2024

Pärnumaa Võidupüha maraton tõi Aleksandr Kuleshovile märgilise tähtsusega võidu

Tänavune Võidupüha maraton oli Aleksandr Kuleshovi jaoks tähendusrikas. 2021.a. Võidupüha maraton oli kõigi aegade palavaim, mil õhusoe kerkis enam kui 30 kraadini. Tollal liikus Kuleshov maratonil kindla võidu suunas, kuid 100 meetrit enne lõpujoont võttis kuumus oma ning mees leidis end auhinna pjedestaali asemel hoopis tilgutite alt.

Sel aastal oli aeg revanšiks ning kuigi ilm oli taas kord soe, võttis Aleksandr Kuleshov sel korral Pärnus lõppeval jooksuvõistlusel kindla võidu, tulemuseks 2.41.51.

Teise koha teenis Ahti Nuga, kaotust kogunes 42 km jooksul enamvähem täpselt 10 minutit, Ahti ajaks 2.51.10. Ka kolmanda koha pälvinud Andrei Škubel oli kolmest tunnist kiirem, tema tulemuseks 2.59.29.

Naistest võttis võidu lätlanna Vita Devjatnikova tulemusega 3.05.11.

Teise koha sai kiireim eestlanna Mari Boikov (3.22.18) ning kolmanda Kadri Raudvere (3.35.31).

Uuel rajal joostud poolmaraton kujunes tasavägiseks, kuid kõige pikema kõrre tõmbas suvepealinnas Roman Fosti, kes võitis antud distantsi ajaga 1.19.19. Eero Heinmets püstitas uue isikliku rekordi (1.19.35) ja sai sellega teise koha. Indrek Oll kaotas talle nelja sekundiga ja sai kolmanda koha (1.19.39).

Naistest oli poolmaratonis kiireim Kadri Veske (1.31.00), teise koha teenis Mirjam Vint (1.31.18) ning kolmanda Anneli Villemson (1..32.41).

Harva joostava veerandmaratoni distantsi võitsid Martin Tarkpea ja Liliana Torn.

Kokku sai kolmel ajavõtuga jooksudistantsil tulemuse kirja 325 osavõtjat.

Kõiki Pärnumaa Võidupüha maratoni tulemusi vaata Marathon100 veebist siit:

Maraton

Poolmaraton

Veerandmaraton

Võistluse ajavõtuteenus Karksi sport.

Kui olid ka ise Pärnumaal jooksmas, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta. Saad seda teha kuni reede, 28. juunini.