Jooksmine 22.05.2022

Põneva Harku järve jooksu võitsid Roman Fosti ja Kaisa Kukk

Maru järvejooksude sarja esimene etapp, 51. jooks ümber Harku järve tõotas kujuneda väga kõrgetasemeliseks. Viimastel võistluseelsetel päevadel pani end kirja mitmeid tugevaid jooksjaid, sealhulgas klubikaaslased Spartast – Roman Fosti ja Leonid Latsepov. Kuivõrd Fosti on spetsialiseerunud maratonidistantsisle ning Latsepov võistleb lühematel maadel, tõotas tulla põnev võistlus, sest 6,5 km pikkune ring ümber Harku järve on piisavalt lühike nii et kummagil jooksjal otsest eelis teise ees ei olnud.

Ent maratonimees Roman Fosti näitas, et lühemate distantside kiirus ei ole kuhugi kadunud ning võttis napi, kuid siiski selge võidu 15 aastat noorema Latsepovi ees. Romani ajaks fikseeriti 19.12,4, mulluse võitja Latsepovi tulemuseks 19.13,5.

Kolmanda koha sai täna Jooksupartnerit esindav Karel Hussar (19.24).

Esimese kuue sekka mahtusid veel Kenny Kivikas (19.38), Jaanus Kallaste (Treeningpartner, 20.09) ning Karl Mäe (SK Altius, 20.20).

Naistest astus teist päeva järjest pjedestaalile Kaisa Kukk (Tartu SS Kalev). Eilne LHV maijooks oli heaks lahtijooksuks, sest täna tuli juba selge võit tulemusega 22.56.

Ka naiste arvestuses sai mullune võitja teise koha, Pille Hinn (Sparta) ületas lõpujoone, kui stardist oli kulunud 23.07. Kolmanda koha pälvis Helen Bell (Sparta, mullune sama võistluse teine) tulemusega 23.28.

Neljandana lõpetas Tuuli Tomingas (TT Tiim) tulemusega 24.25. TT Tiimi jooksjate eesmärk oli küll teha üks nn. neljanda pulsitaseme testjooks ehk teisisõnu mitte maksimumi välja panna. Kas Tuuli tase ongi nii kõva või jäi täna veel midagi sisse, ei oska allakirjutanu kahjuks öelda.

Naistest oli viies Maris Heinaru (Treeningpartner) ja kuues Kertu Kula (25.07).

Kokku fikseeris ajavõtufirma tulemus 506 osavõtjale, mis on väga ligilähedane number mulluse osavõtjate arvuga (510). Kerge tuulega, kevadiselt jahe, kuid päikesepaisteline ilm tõi veel võistluspäevalgi mitmeid harrastussportlasi registreerima.

Kõiki Harku järve jooksu tulemusi vaata Marathon100 andmebaasist SIIT.

Võistluse ajavõtuteenus: Championchip Eesti.

Kui olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta. Tagasiside alusel selgitatakse aasta parimad jooksuüritused. Tagasisidet saad anda kuni reedeni, 27. maini.