Jooksmine 20.08.2023

Põneva Sportland Kõrvemaa metsajooksu võitsid Kenny Kivikas ja Liis-Grete Arro

Sportland Kõrvemaa metsajooksust tõotas tulla põnev võistlus, sest selle erinevatel distantsidel asusid starti mitmed tugevad jooksjad. Nii võtsid metsajooksu pikimal võistlusmaal, poolmaratonis, üksteisest mõõtu laupäeval Skechers suvejooksu 10 km distantsi võitnud Kenny Kivikas, mullune Eesti meister maratonis Leonid Latsepov ning Võsu südasuve challenge juuli lõpus võitnud Karel Hussar. Ent kui võistluse nimes on sõna „mets“ on seal ilmselge eelis neil, kelle jaoks selline keskkond tavapärasem on. Orienteeruja Kenny Kivikas näitaski, et maastikul kulgevatel võistlustel tuleb kõikidel Eesti jooksjatel temaga arvestada ning võttis nädalavahetuse teise võidu, ajaks 1.11.45. Mõnevõrra üllatuslikult noppis teise koha Karel Hussar (1.12.24) ning jättis Leonid Latsepovi kolmandaks (1.13.57).

Naistest võitis Sportland Kõrvemaa metsajooksu poolmaratoni Liis-Grete Arro (1.32.02). Talle järgnesid Arianda Golubenko (1.33.48) ning Tatjana Mannima (1.35.54).

Kõige osavõturohkemal võistlusmaal, 10 kilomeetris võttis selge võidu Olavi Allase (33.08). Esikolmikusse pääsesid veel Jaanus Kallaste (34.03) ning Sander Jürs (34.46).

Üldarvestuses üheksandana lõpetanud Kadri Veske võttis naiste arvestuses võidu (41.55), teise koha teenis Bret Schär (44.06) ning kolmanda vahetult tema selja taga lõpetanud Christelle Vall (44.08).

Eile Tartus Skechers suvejooksu 5 km distantsi võitnud Johannes Laur oli parim ka täna Kõrvemaal selsamal distantsil, naistest oli samal rajal kiireim Liliana Torn. 5 km noortejooksu võitsid Uku Trolla ja Karmela Kõiv.

Kokku sai neljal ajavõtuga jooksudistantsil tulemuse kirja enam kui 600 osavõtjat.

Kõiki Sportland Kõrvemaa metsajooksu tulemusi vaata Marathon100 veebist siit:

Poolmaraton

10 km distants

5 km distants

5 km noortejooks

Kui sa olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta. Saad seda teha käesoleva uudise lõpus paiknevas ankeedis kuni reede, 25. augustini.

Võistluse ajavõtuteenus: Tolknet.

Avafoto: Reiko Kolatsk