Jooksmine 14.04.2024

Priit Valk sai 33 tundi väldanud Läti ultrajooksul teise koha

Priit Valk sai Lätis toimunud ultrajooksul Backyard Ultra Lūša pēdās teise koha. Valk läbis 32 ca 6,7 km pikkust ringi ehk kokku 214,592 kilomeetri pikkuse vahemaa.

Võistluse võitis kohalik jooksja Ritvars Kalniņš, kelle saagiks jäi jooksu formaadile vastavalt üks ring enam ehk 33 ringi ja 221 km.

Backyard ultra on jooksuvõistluse formaat, kus tunni jooksul tuleb läbida ca 6,7 km pikkune rada. Tegemist on nn. viimase mehe jooksuga ehk rada läbitakse seni, kuni rajale on jäänud vaid üks võistleja. 6,706 km pikkuse raja läbimiseks on aega täpselt üks tund, s.t., järgmise täistunni alguses tuleb startida uuesti samale ringile.

Hea võistluse tegid ka teised Eesti jooksjad. Karl Kevin Ruul läbis 28 ringi (187,8 km), Olle Rõuk 24 (160,9 km), Taavi Ilp ja Lauri Mänd 20 (134,1 km), Mikk Prantsen 15 (100,6 km) ning Lars Hillar 13 ringi (87,2 km). Võistlusel startis 134 jooksjat.