Jooksmine 24.04.2022

Rabajooksul tehti ajalugu

Pühapäeval Harku metsas toimunud 95. rabajooksul tehti ajalugu. Pikkade traditsioonidega üritusel  polnud seni tütarlaste vanuseklassi võitja tulnud täiskasvanute arvestuses esikolmikusse, nüüd sai sellise suurepärase saavutusega hakkama Marit Tarm. Endiste tippjooksjate ning rabajooksulgi triumfeerinud Toomas Tarmi ja Maile Magnussoni 11aastane tütar tõusis täna kaks korda pjedestaalile, esmalt tütarlaste vanuseklassi võidu eest auhinda vastu võttes ning seejärel naiste arvestuses teise koha saavutamise eest. Naiste vanuseklassi võidust jäi Marit Tarmi lahutama vaid kaks sekundit.

Muidugi, võistluse avalikult saadavad tulemused lähevad tagasi vaid 50nda rabajooksuni, mistõttu ajaloo pimedates soppides võib ka mõni tütarlapsest naiste arvestuse võitja välja tulla, kuid see on väga ebareaalne.

Meestest demonstreeris oma head jooksuvormi taas kord Karel Hussar. Hussar läbis 6,1 km pikkuse rabametsas kulgeva võistlusmaa 18 minuti ja 42 sekundiga. Viimati võideti rabajooks sellise tulemusega 2009.a., mil Taivo Püi võitis ajaga 18.23.

Meeste esikolmik

Teise koha võitis Eesti laskesuusakoondise liige Kristo Siimer (19.36). Kolmandaks tuli noor Raimond Parts (19.45).

Naistest oli kiireim Mirjam Vint (25.10). Kaks sekundit nõrgema ajaga sai teise koha Marit Tarm  (25.12). Kolmandana lõpetas Liina Kivi (25.32).

Naiste esikolmik

Poistest (sündinud 2011.a. või hiljem) oli kiireim Richard Vlassov  (25.17), talle järgnesid Marius Luumann (27.39) ja Kuldar Treiel (28.55).

Poiste esikolmik

Tüdrukutest võttis võidu Marit Tarm (25.12). Esikolmikuuse mahtusid veel Anastasia Artemjeva (30.39) ja Grete Kant (34.24).

Tüdrukute esikolmik

Vaatamata sellele, et rabajooksu stardisirgel oli nii tugev tuul, mis oleks õhku tõstnud väiksemad koerad ja suuremad oravad, oli metsa vahel sisuliselt tuulevaikne. Võistluseelse nädalaga olid ka suusarajad märkimisväärselt sulanud, mistõttu lund oli rajale jäänud suhteliselt vähe ehk tegemist oli mõnusa kevadise liikumisüritusega.