Jooksmine 23.07.2023

Raido Ränkel noppis Võrumaa jooksusarjas järjekordse ülekaaluka võidu

Eesti laskesuusakoondislase Raido Ränkeli põhieesmärgiks on kahtlemata edukas esinemine talvisel hooajal, kuid suviste jooksuvõistluste stardid näitavad, et ega siinsed jooksjadki mehele naljalt vastu saa. Lõuna-Eesti suurimas, Võrumaa jooksusarjas on Ränkel noppinud võite otsekui kurke kasvuhoonest: neli starti on toonud neli võitu. Ilus seeria sai jätku tänasel jooksul ümber Uhtjärve, kus põhidistantsiks oli ligikaudu 8,9 kilomeetri pikkune võistlusmaa.

Ränkel võttis Uhtjärvel hooaja viienda võidu tulemusega 31.14 edestades lähimat konkurenti täpselt kahe minutiga. Ka pjedestaali teisele astmele polnud jooksjatel asja, sest 33aastase Ränkeli järel sai teise koha 34aastane Karel Tammjärv (33.14).

Kolmanda koha pälvis orienteeruja Martin Simpson (33.42).

Naistest kordas oma mullust võitu Kristel Sibul, kes ületas lõpujoone ajaga 36.44. Kristeli jaoks oli tegemist juba neljanda võiduga tänavuses Võrumaa jooksusarjas. Teise koha pälvis Minna Kelk, kaotust kogunes distantsi lõpuks natuke üle kahe minuti (38.58).

Kolmanda koha sai Karmen Alnek (39.37).

3,7 kilomeetri pikkuse lühidistantsi läbis kiireimini Marek Parksepp (15.49), parim noor oli teisena lõpetanud Kasper Kala (16.35), neidudest oli parim Kendra Varikov. Pole vist liigne lisada, et kõik eelnimetatud on suusatajad.

Kokku sai kolmel ajavõtuga jooksu- ja kõnnidistantsil tulemuse kirja 383 osavõtjat.

Võrumaa jooksusari jätkub 4. augustil toimuva Lasva jõe- ja järvejooksuga.