Jooksmine 22.10.2023

Rait Ratasepp võitis raske Haanja ultra 100 km jooksu võimsa edumaaga

Rajaprofiililt raskeim Eesti 100 km jooks, Haanja ultra 100, on osavõtjatele ikka väljakutseid esitanud. Oktoobri lõpus toimuval üritusel on nähtud nii lund, lörtsi, vihma, kui mõnusaid külmakraade. Selgi korral oli rada esimestel tundidel suhteliselt jäise olemisega, misjärel muutus peatselt mõnusalt poriseks.

Ent rajaolud või künklik profiil ei takistanud võitjate selgitamist ning selgusid kiireimad selgi korral.

Tänavuse ultra võitis võimsa ajaga 8.16.17 Eesti tuntuim ultrasportlane Rait Ratasepp. Rajarekordiga küll tegemist ei ole, sest mees on sealmail kaheksa tunni piirimaile jooksnud ka varem, kuid võit tuli siiski võimsa edumaaga.

Teise koha pälvis Hugo Mängli, kes oli teine ja viimane mees, kes suutis 100 km 10 tunnist kiiremini läbida (9.58.02). Kolmanda koha teenis Andrei Škubel tulemusega 10.25.38. Mõlemad püstitasid sel distantsil ka uue isiklku rekordi.

Naistest võttis võidu varemgi sel üritusel trooninud Marjaliisa Umb, kelle tulemuseks märgiti protokolli 11.08.45.

Blanca Punt võttis viimastel 6,6 km pikkustel ringidel küll kümmekond minutit Marjaliisa edumaast tagasi, kuid pidi siiski leppima teise kohaga, tulemuseks 11.22.33 (isiklik rekord). Õnnela Urb sai vaid 11 minutit nõrgema tulemusega naistest kolmanda koha (11.35.53, samuti isiklik).

Kokku läbis Haanjas 100 km pikkuse võistlusmaa 26 meest ja 7 naist.

Sama ürituse lühidistantsi, maratoni võitsid Urmas Voitka ja Consuelo Laanemäe Räim.

Kõiki Haanja ultra 100 tulemusi vaata Marathon100 veebist siit:

100 km distants

42 km distants

Eesti mitteametlikku ja mittetäielikku kõigi aegade 100 km edetabelit (ja enda kohta seal) vaata Marathon100 veebist siit.

Kui olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kotha. Saad seda teha kuni järgmise reedeni, 27. oktoobrini.