Jooksmine 19.09.2021

Rakvere rahvajooksu võitsid Moonika Pilli ja Kaarel Kilki

Pühapäeval juba 37. korda toimunud Rakvere rahvajooksu, mille pikad juured ulatuvad kaheksakümnendate jooksubuumi, võitis Kaarel Kilki. Sel aastal esimese Lääne-Virumaa jooksusarja etapivõidu noppinud Kilki läbis 10 km ajaga 36.03.

Teise-kolmanda koha eest käis tihe rebimine Kaido Saare ja Maido Hermsalu vahel, finišijoone ületas esimesena Saar (36.54), Hermsalu jäi temast maha nelja sekundiga (36.58).

Kiireim naine, Moonika Pilli, lõpetas üldarvestuses kõrgel seitsmendal kohal, tulemuseks 39.38. Teise koha pälvis jooksusarjas tänavu mitmeid võite võtnud Jevgenia Salak (41.55) ning kolmanda Kai Saar (44.24).

Nii naiste kui meeste esikolmiku tulemused on nende selleaastased parimad 10 km distantsil.

Lühema, 1,6 km pikkuse distantsi kiireimad olid Igor Krawczyk ja Etriin Etverk.

Kokku sai võistlusel tulemuse kirja 169 osavõtjat.

Kõiki Rakvere Rahvajooksu tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.  Märkides soo/vanuseklassi näed võistluse tulemusi soovitud vanusegrupi lõikes.

Võistluse ajavõtuteenus Nelson Timing.

Rakvere rahvajooks oli Lääne-Virumaa jooksusarja üheksas etapp. Sari jätkub 25. septembril jooksuga ümber Porkuni järve.