Jooksmine 08.01.2024

Rakvere talvejooksul trotsiti 17kraadist pakast

Rakvere talvejooksusari algas nime vääriliselt pakasega, mis krõmpsus otsekui maheporgand. Lumistel Rakvere tänavatel kulgenud jooksurada pakkus jooksjatele külmale lisaks loomulikult ka ilusat päikesepaistet ning mõnusat emotsiooni aktiivselt alanud kultuurilise mitmekesisuse aastast.

Vaatamata ilmaoludele langes talvejooksul ka isiklikke rekordeid, täpsemalt öeldes tuli sellega toime üks startinu. Ülejäänud jooksid ilmselt eeskätt selleks, et saaja sooja.

Selgusid ka võitjad. 10 km pikkuse võistlusmaa läbis kõige kiiremini Rainer Kravets (fotol), kellele löödi stopper kinni kui stardist oli kulunud 35.35. Täpselt 10 sekundiga kaotas Aleksandr Kuleshov, tema tulemuseks niisiis 35.45. Kolmanda koha sai Allan Männi, kes kaotas samuti täpselt, küll täpselt 30 sekundiga, tulemuseks niisiis 36.05.

Naisi tuli starti üheksa ning kõik nad läksid ka jooksurajale. Kiireim oli sel korral Kadri Veske (avafotol) tulemusega 45.17. Täpselt viie minuti ja 50 sekundiga jäi temast maha Helen Leuska, kellele numbrid 51.07 andsid naistest teise koha. Helenile järgnes Ingrit Ernits, kes tunnistati kolmanda koha vääriliseks (52.23).

Rakvere talvejooksusari jätkub juba kevadisema ilmaga, teine etapp on nimelt kavas 25. veebruaril.

Kõik Rakvere talvejooksusarja esimese osavõistluse tulemusi vaata Marathon100 veebist siit.