Jooksmine 09.01.2023

Rakvere talvejooksusarja esimesel etapil trotsiti pakast

Rakvere talvejooksusari on juba pikalt olnud aasta esimeseks rahvajooksuks. 2012.a., mil Vinni-Rakvere talvejooksu esimest korda peeti, toimus nimetatud sarja esimene osavõistlus veebruaris, jaanuarisse lisati etapp 2013.a. ehk täpselt kümme aasta tagasi. Selle kümne aasta jooksul on Eestimaa talv osavõtjatele pakkunud kõike, mida see aastaaeg pakkuda võib – joostud on nii jäistel teedel miinus kahekümnega, kui kevadpäikeses pluss kaheksaga. Ent ilm ei saa takistuseks, kui jooksuvõistlus kalendris ees ootab, seda näitas ka pühapäeval toimunud talvejooksusarja esimene etapp.

Üritusel näitas termomeeter Lääne-Virumaal 14 külmapügalat, kui sellele näidule lisada veel tuulekülm ning jäised teed, olid olud tagasihoidlikult öeldes väljakutsuvad. Vaatamata sellele pani 41 jooksjat Vinnis jala joonele ja võttis suuna 10 km kaugusel asuva Rakvere staadioni suunas.

Kõige kiiremini läbis selle võistlusmaa Rainer Kravets (UP Sport), kellele tutimütsis ja kapuutsis kohtunikud märkisid võiduajaks 34.39. Vaid 13 sekundiga jäi temast maha Aleksandr Kuleshov (Treeningpartner), tulemuseks sel korral 34.52. Kolmanda koha pälvis Aaro Tiiksaar (Tigude JK) ajaga 36.04.

Võistluse esimesed kaks jooksurajal, foto: Ain Liiva

Naistest oli nobedaim Liliana Torn (Täppsportlased, avafotol), tulemuseks 40.37. Teise koha pälvis Marit Hiiemaa (Rakvere KJK Vike) tulemusega 44.10. Anet Adamson sai kolmanda koha (45.23).

Kõik lõpetajad läbisid 10 km oma selle hooaja parima tulemusega.

Jooksusarja teine etapp toimub 5. veebruaril ja selleks kuupäevaks lubab Marathon100 prognoosmudel kolme kraadist soojust, kena päikesepaistet ning taganttuult.

Kõiki Vinni-Rakvere talvejooksu tulemusi vaata Marathon100 veebist SIIT.