Jooksmine 13.05.2022

Ränkel tegi teist korda järjest Võrumaal jooksumeestele tuule alla

Suusamees Raido Ränkel (Võru Suusaklubi) tegi Võrumaa jooksusarja teiselgi etapil jooksjatele tuule alla. 32aastane suusataja võttis võidu 7,5 km pikkusel põhidistantsil tulemusega 23.15. Järgmisi lõpetajaid pidid nii korraldajad kui ajavõtusüsteem ootama enam kui kaks minutit. Ränkel võitis ka sarja esimese etapi, 22.04 toimunud ümber Vaskna järve jooksu.

Kui Ränkeli (fotol) järel tuli tükk tühja maad, siis järgmised lõpetajad ületasid finišijoone juba väiksemate vahedega. Väärt teise koha pälvis 1967.a. sündinud Margus Kirt (Võru KJK Lõunalõvi), kes on veteranide võistlustel noppinud kulda ja karda nii siin- kui sealpool piiri. Eile tuli teine koht tulemusega 25.21.

Kolmas oli Margus Lehtna (Silja Sport), kaotust 9 aastat vanemale Kirdile 11 sekundit (25.32).

Naistest tegi väga hea jooksu Helen Bell (Sparta, fotol). Üldarvestuses kõrgel üheksandal kohal lõpetanud Bell oli tulemusega 26.45 kiireim naine rajal.

Jana Treier (Sparta) jäi klubikaaslasest maha 2,5 minutiga saades naiste arvestuses teise koha (29.31). Kolmanda koha sai Maie Maask (SK Deporte, 31.37).

4,5 km pikkusel lühidistantsil olid Võrus kiiremad Villem Piirimäe ja Rosibel Mari Kaldvee.

Kokku sai kolmel ajavõtuga distantsil tulemuse kirja 279 osavõtjat. Võrdluseks: mullu, mil Tamula jooks toimus erandina 1. juulil oli lõpetajaid 237. Pandeemiaeelsete osavõtunumbritega võrdlus kahjus väga ilus pole, nimelt oli 2019.a. selsamal üritusel lõpetajaid enam kui 500.

Võrumaa jooksusari jätkub 26. mail Võru-Väimela maanteejooksuga.

Kõiki ümber Tamula järve jooksu tulemusi vaata Marathon100 andmebaasist SIIT.

Võistluse ajavõtuteenus: Nelson Timing.

Fotod: Külli Leola, Võrumaa Spordiliit.