Jooksmine 11.08.2024

Raske K2 Ülemiste ööjooksu poolmaratoni võitsid Liis-Grete Arro ja Karel Hussar, Laura Maasikule kuldne duubel

Ülemiste ööjooksu teine õhtu laupäeval andis osavõtjatele elamusi rohkem, kui tavapärane rahvajooks, sest lisaks rohketele tõusumeetritele said jooksjad ka vett ja vilet, tuult ja tormi, vihma ja äikest ehk kogu toredust, mida augustikuisel ilmal pakkuda on.

5,27 km pikkune K2 rada hõlmas kahe Ülemiste parkimismaja läbimist, mis andsid rohkelt tõusumeetreid, poolmaratoni osavõtjad läbisid seda rada neli korda.

Raske või mitte, esikolmikusse jõudsid jätkuvalt tugevad jooksjad. Selge võidu võttis päev varem ööjooksu 10 km distantsil teise kohaga leppima pidanud Karel Hussar (1.08.05). Teise koha pälvis Kenny Kivikas (1.09.43) ning kolmanda Janar Juhkov (1.16.26).

Palsamit haavadele sai ka reedese ööjooksu 10 km distantsil teise koha saanud Liis-Grete Arro, kes üldarvestuses neljandana lõpetades pälvis poolmaratonis naiste arvestuses esikoha, tulemuseks 1.18.03. Teise koha sai tänavustel piiritagustel trepijooksudel head minekut näidanud Kaisa Kukk (1.19.49), kellele selline raskem rada ilmselt sobilikum oli. Kolmas oli Pille Hinn (1.21.15).

K2 ööjooksu 5,27 km jooksul näitas kõikidele osavõtjatele kandu aga Laura Maasik, kes kiirema naisena edestas ka kõiki meeskonkurente, tema tulemuseks 19.20. Laura tegi seega Üemiste ööjooksul kuldse duubli, sest päev varem noppis ta esikoha ka 10 km rajal.

Erik Lavrov teenis meestest võidu tulemusega 19.45, talle järgnesid väikeste vahedega lõpujoone ületanud Risto Väljak (20.04), Jan Islevski (20.37) ja Anneli Ratassepp (20.42).

Kokku sai Ülemiste ööjooksu K2 individuaaldistantsidel tulemuse kirja 514 osavõtjat.

Kõiki Ülemiste ööjooksu K2 tulemusi vaata Marathon100 veebist siit:

Poolmaraton

5,27 km distants

Võistluse ajavõtuteenus Nelson timing.

Kui olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta. Saad seda teha kuni reede, 16. augustini.