Jooksmine 07.05.2023

Rauno Laumets sai Riia maratonil kolmanda koha

Esikümnes lõpetas neli eestlast!

Rauno Laumets (Tartu valla SK) sai pühapäeval toimunud Riia maratoni 21,1 km distantsil kolmanda koha. Pjedestaalikoha tõi aeg 1.08.29, mis on ka mehe uus isiklik rekord. Poolmaratonis võttis esikoha kohalik jooksja Dmitrijs Serjogins tulemusega 1.05.02. Teise koha pälvinud Janis Viškers jooksis Laumetsaga koos sisuliselt terve võistlusmaa, kuid suutis lõpuks kiireimat eestlast siiski viie sekundiga edestada, tulemuseks vastavalt 1.08.24.

Poolmaratonis tuli Riiast Eestisse teinegi esikümne koht, nimelt lõpetas Kristofer Erik Kamberg (ProRunner) uue isikliku rekordiga 1.13.09 üheksandana.

Eesti naisjooksjatest pälvis parima koha Anne-Ly Palm, kes sai tulemusega 39.08 naiste arvestuses 10 km distantsil neljanda koha. Selle võistlusmaa parim oli Poola jooksja Anastasiya Dashkevich tulemusega 37.20. Kolmanda koha hinnaks oli sel korral 38.29.

Esikümnesse jõuti ka võistluse põhidistantsil, maratonis. Nimelt sai Kadri Maasik tulemusega 3.18.01 naistest üheksanda koha. Maratoni võitis naistest Amanda Krumina (2.50.00).

Eesti meesmaratoonaritest püstitasid Riias mitmed kiiremad jooksjad samuti uue isikliku rekordi, parimal kohal neist lõpetas 20nda koha pälvinud Margo Mäits (2.48.51). Kokku suutsid kolmest tunnist kiiremini maratoni läbida viis Eesti meest. Üldarvestuse võidu võttis lätlane Aleksandrs Rascevskis (2.25.43).

Kokku oli Riias stardis enam kui 300 eestlast.