Jooksmine 15.05.2022

Roman Fosti Riia maratonil esikümnes, eestlastest sai parima koha Anni Kingsepp

Roman Fosti startis täna Riia maratoni poolmaratoni distantsil ja sai tulemusega 1.06.44 üheksanda koha. Poolmaratoni võitis Abate Misganaw (Etioopia) kõrgeklassilise 1.00.30ga. Esimesed kuus kohta kuulusidki Etioopia ja Keenia jooksjatele, eurooplastest suutis Fostit edestada Dmitrijs Serjogins Lätist ning üks Belgia jooksja.

Poolmaratonis tegi ilusa jooksu ka uue isikliku rekordi 1.15.47 püstitanud Kristofer Erik Kamberg. See resultaat tõi talle 20nda koha.

Riia poolmaratonil võistlenud Eesti jooksjate tulemusi vaata Marathon100 andmebaasist SIIT.

Parima koha sai Riias Eesti jooksjatest ilusa arenguhüppe teinud Anni Kingsepp, kes viis täna maratonis oma rekordi 3.12.50 peale. See tulemus andis talle naistest seitsmenda koha. Eesti meesjooksjatest oli kiireim Margo Mäits (2.56.49), kolmest tunnist kiirem oli ka Hektor Uustalo.

Riia maratonil võistlenud Eesti jooksjate tulemusi vaata Marathon100 andmebaasist SIIT.

10 km distantsil oli kiireim eestlane Janar Mai, kes sai tulemusega 35.37 16nda koha.

Riia maratoni 10 km distantsil võistlenud Eesti jooksjate tulemusi vaata Marathon100 andmebaasist SIIT.

Kokku oli Riias rajal 160 eestlast. Võistlus ise toimus suurepärastes kevadistes oludes, maratoni stardihetkel oli õhusooja 8-9 kraadi, päeva peale tõusis temperatuur ligikaudu 12 kraadini ning kuigi rajal oli tuult tunda, polnud see väga tugev.

Kokku sai maratonidistantsil tulemuse kirja 861, poolmaratonis 2203 ning 10 km distantsil 2821 jooksjat, lisaks olid kavas ka 6 km jooks, lastedistantsid ning ühe miili jooks.