Jooksmine 07.04.2024

Roman Fosti võitis Küprosel toimunud poolmaratoni

Roman Fosti võitis 31. märtsil Küprosel Ayia Napa rannakuurortis toimunud poolmaratoni. Võit kolmandat korda toimunud Run for Autism nimelisel jooksul tuli ajaga 1.12.47.

Poolmaraton kuulus nimetatud jooksuvõistluse kavva tänavu esimest korda, varasemalt on selle ürituse põhidistantsiks olnud 10 km.

Fosti sõnutsi soovis ta enne 15.04 toimuvat Bostoni maratoni saada tugevama võistluspingutuse ning Küprosel toimunud jooks sobis selleks otstarbeks hästi.

Kokku startis Ayia Napa poolmaratonil 354 osavõtjat, teise koha saanud kohalikku jooksjat Georgios Harakist edestas Fosti ühe minuti ja kahe sekundiga.

Poolmaratoni stardis oli teinegi eestlane, Kristjan Vares sai üldarvestuses tulemusega 1.21.43 seitsmenda koha.

Sama ürituse raames toimunud 10 km distantsil sai Alvar Johannes Alev tulemusega 36.03 viienda koha.