Jooksmine 23.07.2019

Rõuge Maastikumaraton, jooksjate tagasiside 2019

Maastikujooksu korraldamine on üks paras piin.  Kui rada läheb läbi paksude laante, siis pole joogipunktide tekitamine-varustamine kõige kergem – need tuleb teha kohtadesse, kus on autoga ligipääs tagatud.

Ka raja märgistamine on oluliselt keerulisem – mets on täis sinkavonka tiirutavaid väikseid radu, mis tähendab, et linte tuleb siduda iga jonksu peal paikneva puu peale.  Kuigi väike eksimine on maastikumaratonidel tavapärane, on hea kui kõik jooksjad ikkagi päevavalguses finišisse jõuavad.

Ka jooksjad on maastikumaratonidel loodusjõudude lükata-tõmmata.  Kui vihma sajab, siis on ka jooksurada porine ja märg, vee äravoolu kaevusid metsas ei leidu.  Hõredamalt paiknevad teeninduspunktid tähendavad seda, et linnavõistluste luksusliku rajateenindusega harjunud jooksjad võivad metsas hätta jääda – hakka või allikast janu korral vett jooma ning nopi kõrvale mustikaid.

Lõpetuseks seavad ka erinevad ametnikud sulle võistluse korraldamiseks kõiksugu tingimusi – loodus on mõeldud loomadele, mitte inimestele, kes seal joosta tahaksid . . .

Ent igati tore, kui keegi viitsib maastikujooksuvõistluste korraldamisega jännata, sest – jooksjatele need ju meeldivad! Meeldis ka Rõuge Maastikumaraton.

Võistluse koondhindeks osavõtjate tagasiside alusel tuli 10,0 punkti ehk teisisõnu – maksimumhinne.  Võistluse korraldust hinnati 9,87 punkti vääriliseks. Metsik rada sai 9,47 silma.

Joogi-teeninduspunktid, mida oli küll vähe, kuid mis olid varustatud nii kiluleibade kui Vana Tallinnaga, said 9,93 punkti. Samasuguse hinde sai stardi-finišiteenindus.  Auhinnad-medalid teenisid 9,53 punkti ning küsimus – kas võistlus on väärt oma osavõtutasu – sai 9,80 silma.

Kõik oma hinnangu andnud jooksjad on valmis sel võistlusel osalema ka järgmine aasta. Rõuge maastikumaratoni hindas 15 jooksjat, mis tavapärase jooksuvõistluse kontekstis on väike number, kuid võttes arvesse seda, et Rõuge maastikumaratonist võttis osa vaid 60 jooksjat, on igati esinduslik valim.

Jooksjate kommentaarid

Ilmselt Eesti parim maastikumaraton! Super rada!

Hästi korraldatud üritus.Uus rada meeldis, algus Lätist ja läbis Eesti ääremaad.Aitäh Ivarile toreda raja tegemisel,mis andis võimaluse tutvuda eestimaa kauni loodusega.