Suusatamine 30.11.2019

Rukal triumfeerisid Niskanen ja Johaug

Murdmaasuusatamise MK-hooaja avavõistlusel Soomes Rukal olid laupäeval kavas eraldistardist klassikasõidud. Meeste 15 km distantsil triumfeeris kodupubliku rõõmuks Iivo Niskanen, teatab ERR Sport.

Kolmandal kilomeetril võistlust juhtima läinud Niskanen edestas finišis kolme norralast: MK-sarja suursoosik Johannes Hösflot Kläbo kaotas 13, Emil Iversen 14,9 ja Didrik Tönseth 33,1 sekundit.

Kohad teisest üheteistkümnendani jagasid omavahel norralased ja venelased, viienda-kuuenda koha võtsid Aleksandr Bolšunov (+43,8) ja Andrei Larkov (+45,4). Parima eestlasena kaotas Martin Himma 4.27,9 ja sai 79. koha, Marko Kilp kaotas 5.27,6 ja oli 88., Henri Roos (+5.41,5) lõpetas temast kaks kohta tagapool. Finišisse jõudis 94 meest.

Naiste 10 km distantsil võidutses norralanna Therese Johaug.

Poolel maal lähimaid konkurente 13 sekundiga edestanud Johaug kasvatas järgmise kilomeetriga edu enam kui kümne sekundi jagu ja edestas finišis teise koha saanud soomlannat Krista Pärmäkoskit 30,1 sekundiga.

Pjedestaali viimase astme hõivanud Natalja Neprjajevast oli Johaug kiirem 44,4 sekundit, ameeriklanna Sadie Bjornsen kaotas venelannale 1,3 sekundiga. Esikuuikusse mahtusid veel tšehhitar Katerina Razymova (+46,7) ja ameeriklanna Rosie Brennan (+57,9).