Jooksmine 15.10.2022

Saaremaa kolme päeva jooksu teiselgi päeval võitsid Pille Hinn ja Kaur Kivistik

Saaremaa kolme päeva jooks jätkus laupäeval täpselt 16,195 kilomeetri pikkuse teise võistluspäevaga ning suures osas oli tegemist eilse võistluse klooniga. Täpselt samas järjestuses nagu eile lippasid kiiremad mehed üle lõpujoone tänagi, kuid taas kord: mullusega võrreldes jäid esiotsa meestel ajad minuti võrra nõrgemaks.

Kaur Kivistik (Tartu SS Kalev) läbis võistlusmaa 51 minuti ja 9 sekundiga ning astus väga olulise sammu Saaremaa kolme päeva jooksu üldvõidu suunas. Saarlasena olid Kauril ilmselt võistlusrajad tuttavamad, kui teistel, kuidas muidu seletada Kauri enam kui kahele minutilist võidumarginaali 16,2 km pikkusel distantsil.

Teise koha noppis, täpselt nagu eilegi ja täpselt nagu mullugi, Jaanus Kallaste (Treeningpartner), kaotust võitjale 2.11 ning lõpuajaks 53.21. Napilt, vaid kaheksa sekundiga jäi Kallastest maha Mark Abner (Treeningpartner, 53.29).

Naiste arvestuseski sai eile juba jõudude vahekord paika ning Pille Hinni (Sparta) võitu ei suutnud miski väärata (59.47). Teisena ületas lõpujoone Kadiliis Kuiv (ProRunner, 1.00.35).

Eile kolmandana finišeerinud lätlanna Austra Osina oli täna neljas, kolmanda koha võttis Kelly Nevolihhin (#headinimesed) tulemusega 1.00.46. Kelly tõusis ka kahe päeva kokkuvõttes kolmandaks, kuigi vaid kuue sekundilise marginaaliga.

Täpselt nagu kiirematel, jäid ka aeglasematel tulemused mullusele mõnevõrra alla, keskmine lõpuaeg oli mullusega võrreldes 54 sekundit ning tunamullusega võrreldes koguni 2.25 nõrgem.

3,24 km pikkuse noortejooksu kiireimad olid Roberts Glazers (Läti) ja Karmel Jano (Eesti).

Kokku sai täna põhijooksul tulemuse kirja 792 ning noortejooksul 260 ehk eilsetest startinutest ei jõudnud rajale vaid 10 jooksjat, mis on samuti väga hea tulemus.

Kõiki Saaremaa kolme päeva jooksu teise päeva tulemusi vaata Marathon100 veebist SIIT: