Jooksmine 17.10.2021

Saaremaa kolme päeva jooksu võitsid ülivõimsa edumaaga Pille Hinn ja Kaur Kivistik

Saaremaa kolme päeva jooksu võitsid ülivõimsa edumaaga Pille Hinn ja Kaur Kivistik. Mõlemad olid parimad nii esimesel, teisel, kui kolmandal päeval joostud võistlusmaadel, kui otse loomulikult ka koondarvestuses.

Pille Hinni lõpptulemuseks kujunes 2.34.05, see on ligi kaks minutit parem talle mullu samal võistlusel teise koha toonud resultaadist. Kaur Kivistik läbis kolme päevaga maraton ainsana kahest tunnist ja kümnest minutist kiiremini (2.09.38).

Kauri tulemus oli üle kolme minuti parem mullu võitnud Mukunga Wachira tulemusest.

Nii Pille kui Kaur püstitasid ka Saaremaa kolme päeva jooksu koondtulemuste rekordid!

Meestest sai teise koha kõik päevad samal positsioonil lõpetanud Jaanus Kallaste (2.15.29). Kolmandaks tuli Mark Abner, kes oli analoogiliselt Kallastele oma koha juba teise päeva lõpuks kindlustanud. Abneri ajaks 2.18.03.

Bert Tippi (2.21.47) suutis ka kolmandal päeval Ülari Kaisi enda selja taga hoida ning edumaad ka mõne sekundi võrra kasvatada. Kaisi koondtulemuseks 2.22.08.

Võimsa jooksuga viimasel päeval tõusis esikuuikusse Henry Räppo (2.22.41).

Naistest pälvis teise koha Kaidi Kivioja, kes kaotas lõpuks Hinnile seitsme ja poole minutiga, kuid edestas kindlalt järgmisi lõpetajaid. Kivioja tulemuseks 2.41.34. Kolmanda koha sai Helin Meier (2.44.44).

Esimese kuue sekka mahtusid veel Maris Heinaru (2.46.41), Kristiina Nurk (2.48.42) ja Jana Treier (2..49.28).

Noortejooksu parimad olid kolme päeva kokkuvõttes Läti jooksja Roberts Aleksis Glazers ja Karmel Jano. Tüdrukutest järgnesid võitjale Triin Erala ja Birgit Veldi, poistest Oliver Annus ja Miks Janis Caune (Läti)..

Paaridest võidutsesid Ülari Kais ja Liina Kivi.

Käbid-kännud arvestuses olid parimad Tõnu ja Liise Lillelaid.

Saaremaa Kolme Päeva jooksu koondtulemusi vaata Marathon100 andmebaasist siit, tänase päeva tulemusi näed siit.

Kui olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta.  Saad seda teha Marathon100 veebilehel siin.  Jooksjate tagasiside võimaldab korraldajatel võistlusi paremaks muuta, selle põhjal selgitatakse ka Eesti parimad jooksuvõistlused.

Võistluse ajavõtuteenus: Championchip Eesti OÜ.