Jooksmine 22.09.2018

Sillamäel sündis uus Eesti rekord 24 tunni jooksus

Eesti ainsal 24-tunni jooksul, Sillamäe Ultral, püstitati uus Eesti rekord sel distantsil.  Kui enne starti räägiti võimalikust tipptulemusest meeste arvestuses, siis pühapäeva keskpäevaks langes hoopis naiste 24-tunni jooksu rekord.

48-aastane Siiri Pilt (fotol pöial püsti) läbis 24 tunni jooksul 184,299 km ületades senise tipptulemuse 3 kilomeetriga.

Tänavu veebruaris läbis Raili Rüütel esimese Eesti naisena 24 tunni jooksul 180 kilomeetrist pikema distantsi, seni kehtinud Eesti tipptulemuseks oli Espoos läbitud 180,726 km.

Siiri Pilt alustas võistlust 10 km/h jooksutempos, esimese kuue tunniga oli ta läbinud 60km.  12 tunni möödudes oli tal selja taha jäänud ca 111km, 100km vaheajaks fikseeriti 10.37.48.

Võistluse teises pooles Siiri tempo küll mõnevõrra langes, kuid 18 tunni möödudes kogunenud 153km jättis alles uue Eesti rekordi püstitamise võimaluse.  Viimasel kuuel tunnil kogunes kilomeetreid ca 30 ehk teisisõnu kaks korda vähem, kui esimesel kuuel tunnil, kuid selline ultrajooksu iseloom juba on.

Võistluse võitis Toomas Unt (fotol), kes läbis 205,071 km.  Ka teisena lõpetanud Mart Maasikrand sai jagu 200km piirist (201,192 km).  Kolmas oli Soome ultrajooksja Tom Kinnunen (200,145).

Siiri Pilt võitis 24 tunni jooksu naiste arvestuses.  Teiseks tuli Tatiana Sviridova ning kolmandaks Liina Kesamaa.

Samas toimunud 100km võistluse võitis Valentin Netšajev (Venemaa) tulemusega 8.19.54.

Fotod: Anna Markova