Jooksmine 16.10.2022

Sündmusterohke rabajooksu võitsid Ibrahim Mukunga ja Kateryna Fomichova

Sombuse, kuid sooja sügisilmaga toimunud 96. rabajooks tõi kohale rohkelt jooksjaid nii, et stardis tekkis küsimus: „Kas nad kõik Harku metsa ikka mahuvad.“ Mahtusid ja kenasti, kuid sündmusi jagus tänavusele rabajooksule ka omajagu.

Kõik sai alguse juba stardis, kui langevate lehtede all kõndis Eesti jooksjate hirm Ibrahim Mukunga Wachira Keeniast. „Ma arvasin, et kõik on sel nädalavahetusel Saaremaal,“ tõdes täna ilusa jooksu teinud Ats Sõnajalg finišis. Ei olnud kõik Saaremaal. Näiteks Mukunga ei olnud.

Sündmusi jagus ka rajale, kui neljandal kilomeetril oli jooksjatel risti teel ees hobune, õigupoolest isegi kaks. Ei olnud küll peata ratsanikud, kuid peas kõik omal kohal ka vist ei olnud, kui oli soov enam kui tuhande jooksja vahele ratsutama tulla. Muidugi, ilm oli ju ilus ja leebe ning ilmselt oli Instasse uusi pilte vaja.

Kahjuks jätkus sündmuste jada ka võistlusraja viimasel kolmandikul, kus üks mees teadvusetult maas lamas. Õnneks reageerisid jooksjad ning ka meditiisinibrigaad kiiresti ja läksid kannatanule appi. Kohale jõudes selgus, et mehel (kes tegelikult ei võtnud rabajooksust osa) oli epilepsiahoog, millest ta küll üle sai ning omal jalal rajalt lahkus.

Kõige selle kõrval toimus ka tavapärane jooksuvõistlus, kus kiiremad said sooja käepigistuse ja auhinnakotikese.

Viimasel ajal nappide kaotustega leppima pidanud Ibrahim Mukunga Wachira sai sel korral pjedestaali kõrgeimale astmele tõusta, kuigi napiks läks ka Harku rabas. 6,3 km pikkune distants võttis aega 19.12. Teise koha, vaid kolm sekundit nõrgema tulemusega, sai Robert Telpt. Kolmandana lõpetas Ats Sõnajalg (19.51).

Kiireim naine oli kaks nädalat tagasi toimunud Pirita sügisjooksul teiseks tulnud Kateryna Fomichova, võiduajaks 25.01. Teisena, enam kui viis minutit hiljem, ületas lõpujone Külli Sizask (25.31). Kolmanda koha sai Nõmme SK Biathlon noor (sünd 2009) suusataja Nora Liisa Uibo (26.37).

Poistest (sündinud 2010 ja hiljem) võttis võidu Kuldar Treiel (24.20). Esikolmikusse mahtusid ka Marten Mõttus (25.28) ning Marius Luumann (25.39). Tüdrukutest võitis Anastasia Artemjeva (29.45), kellele järgnes kaks sekundit hiljem üks hetkel veel tundmatu tütarlaps. Kolmanda koha pälvis Marii Mõttus (32.30)