Jooksmine 01.05.2022

Suurjooks ümber Viljandi järve naasis oma kohale kalendris

Viimase kahe aasta jooksul on koroonapiirangud kiusanud kõikide siinsete jooksuvõistluste korraldajaid, vaatamata sellele, kui suure või väikese, noore või vana jooksuüritusega tegemist on. Piirangutest johtuvalt avanes nii mullu kui tunamullu võimalus joosta Eesti vanimal rahvajooksul, suurjooksul ümber Viljandi järve, augustikuus.

Ent on ju Viljandi jooks olnud traditsiooniliselt SEE üritus, mis sümboliseerib kevadise jooksuhooaja avapauku. Esimene mai on kevadpüha ning 1. mail korraldatav Viljandi järve jooks on olnud kevadine jooksuüritus, koos porise soo ja kõige sinna juurde kuuluvaga.

Oli ka tänavu andes märku, et rahvajooksud on tasapisi naasmas oma  traditsioonilistesse rööbastesse.

Ligi 2000 osavõtjat, kes Viljandis jala joonele pand, jäi numbrina loomulikult alla mõne aasta tagustele osavõtjate arvudele, kuid see, et starti olid tulnud sisuliselt kõik Eesti tipud, näitas, millisel kohal suurjooks ümber Viljandi järve siinses jooksumaailmas on.

Väärt võidu võttis täna Roman Fosti (Sparta), kes alles nädalapäevad tagasi triumfeeris Kaunase poolmaratonil. Võit tuli 36 minuti ja 10 sekundilise tulemusega. Teise koha pälvis Tiidrek Nurme treeningpartner Ibrahim Mukunga Wachira, kaotust kogunes Fostile 7 sekundit (36.17). Nurme, kes oli algselt ka starti tulemas, seiras sel korral võistlust siiski tribüünilt.

Kolmanda koha  sai Eesti maratonitiimi kolmas liige, Kaur Kivistik (36.39, Tartu Kalev).

Ega papist poisid polnud järgmisedki lõpetajad. Leonid Latsepov (Sparta) sai neljanda koha (36.47), Karel Hussar (Jooksupartner) viienda (37.02) ning Olavi Allase kuuenda (37.23).

Naiste arvestuses võidu nimel konkurents sama tihedaks ei läinud, Kaisa Kukk (Tartu Kalev) oli teistest selgelt parim lõpetades tulemusega 43.09 üldarvestuses 33ndana. Pille Hinn (Sparta) sai teise koha (43.55). Kolmas, juba enam kui kahe minutilise kaotusega võitjale, oli lätlanna Ilona Marhele (45.16).

Esimese kuue sekka pääsesisd veel Helen Bell (Sparta) tulemusega 46.30, Kadiliis Kuiv (Prorunner) tulemusega 46.54 ning Olga Andrejeva (47.10).

Kokku sai nime koos tulemusega protokolli 1946 osavõtjat, registreerunute arv ületas 2200 piiri.

Kõiki Viljandi järve jooksu tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.  Märkides soo/vanuseklassi näed võistluse tulemusi soovitud vanusegrupi lõikes.

Kui olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta.  Jooksjate tagasiside võimaldab korraldajatel võistlusi paremaks muuta, selle põhjal selgitatakse ka Eesti parimad jooksuvõistlused.

Võistluse ajavõtuteenus: Championchip Eesti OÜ.