Jooksmine 14.10.2019

Suusaäss Therese Johaug võitis ülivõimsalt Norra krossijooksu meistritiitli

Maailma parim suusataja Therese Johaug võitis pühapäeval suure edumaaga Norra krossijooksu meistritiitli.  Johaug läbis 6 km pikkuse võistlusmaa 19 minuti ja 43 sekundiga edestades teise koha saanud jooksjat 28 sekundiga.

Augustis tuli Johaug Norra meistriks ka 10 000 m distantsil riigi kõigi aegade paremuselt viienda tulemusega.  Tollase tulemusega kvalifitseerus suusaäss ka järgmisel aastal Pariisis toimuvatele kergejõustiku EM-võistlustele.

„Ma osaleks suurima heameelega järgmise aasta EM-võistlustel, aga ainult siis, kui ma olen piisavalt heas vormis.  Hetkel on minu osavõtu tõenäosus 50-50.  Seda enam, et ma pole kunagi varem Pariisis käinud,“ märkis Johaug eilse võidu järel Norra telekanalile NRK.

Meeste arvestuses tuli riigi meistriks Henrik Ingebrigtsen, kes vaid päev varem oli Viinis olnud Eliud Kipchoge tempomeistriks alla kahe tunni maratonil.  Ent ka meeste osas oli väga reaalne meistritiitli võitmine suusataja poolt, Norra koondislane Didrik Tønseth jäi Ingebrigtsenist maha vaid kuue sekundiga.