Jooksmine 07.02.2019

Šveitsi jooksutalent püstitas uue poolmaratoni Euroopa rekordi

Julien Wanders, üks käesoleva hetke säravamaid tähti Euroopa jooksumaastikul, püstitas täna uue Euroopa rekordi poolmaratonis.  22-aastase šveitslase tulemus 59:13 andis Araabias, Ras Al Khaimah’i poolmaratonil alles neljanda koha.  Võistlus, kus on joostud ka poolmaratoni maailmarekord, oli väga kõrgetasemeline.

Võistluse võitis Keenia 20-aastane jooksja Stephen Kiprop uue isikliku rekordi ja maailma kõigi aegade kuuenda tulemusega 58:42.  Teiseks tuli Etioopia jooksja Abadi Hadis (58:44) ning kolmandaks Fikadu Haftu (Etioopia, 59:08).

11 jooksjat lõpetas poolmaratoni 60 minutist kiiremini – varem pole ühelgi võistlusel nii palju jooksjaid sellise tulemuseni jõudnud.

Senine Euroopa rekord oli Mo Farah’i 2015. aastal joostud 59:32.

Naistest oli kiireim oma esimese poolmaratoni jooksnud etiooplanna Senbere Teferi (2015.a. MM-i pronks 5000m distantsilt). Teferi püstitas uue Etioopia rekordi 65:45, sama ajaga sai teise koha Netsanet Gudete, vaid sekund hiljem finišeeris Zeineba Yimer (mõlemad Etioopia).

Wandersi jaoks on tegemist juba neljanda Euroopa rekordiga viimasel aastal – 2018.a. veebruaris püstitas ta Barcelonas Euroopa U23 vanuseklassi poolmaratoni rekordi (60:09), millele järgnesid oktoobris Dubanis 10km tipptulemus 27:32 ning detsembris Pariisis samal distantsil joostud 27:25.

Wanders elab ja treenib suurema osa ajast Keenias, seda juba viimasel 3-4 aasta jooksul.

Fotod: Facebook, Julien Wanders