Jooksmine 20.08.2021

Taasiseseisvuspäeval joosti Uulust Pärnusse

Eesti taasiseseisvusvpäev, 20. august, sobib nii lipsuga, kui lipsuta üritusteks, sealhulgas jooksuvõistluste korraldamiseks. On ju tegemist traditsiooniliselt vaba päevaga, mida rahvajooksuga hea sisustada on.

Pärnumaal toimus pidupäeval 6. Uhla-Rotiküla elamusjooks, mis viis jooksjad Uulust Pärnusse Raekülla.

Võistluse võitis Karl Mäe, kes 35 minuti ja 22 sekundiga finišijoont ületades edestas järgmisi jooksjaid enam kui kahe minutiga. Teise koha sai Franko Reinhold (37.34) ning kolmanda Aaro Tiiksaar (37.55). Võistlusmaa pikkuseks oli ligikaudu 10,6 km.

Naistest võitis Olga Andrejeva (42.49), talle järgnesid Anu Piiroja (44.08) ja Mirtti Verbitskas (44.43).

Kui enamik augustikuiseid rahvajookse on piirangute rahuldamiseks eelistanud COVID-tõendite kontrollimist ehk nn. kontrollitud osavõtjatega jooksuüritust, siis Uhla-Rotiküla elamusjooks otsustas nõuete rahuldamiseks piirata osavõtjate arvu. Nii sai tänavu võistlusel kaasa lüüa kuni 100 jooksjat-kõndijat ning täpselt nii palju osavõtjaid põhidistantsi stardis jala joonele panidki.

Kõiki elamusjooksu tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.  Märkides soo/vanuseklassi näed võistluse tulemusi soovitud vanusegrupi lõikes.

Võistluse ajavõtuteenus: Nelson Timing OÜ.