Jooksmine 10.09.2023

Tallinna maratonil teenisid Eesti meistritiitli Leonid Latsepov ja Kaisa Kukk, võidud läksid Keeniasse ja Etioopiasse

Eesti suurima osalejate arvuga rahvusvahelise spordisündmuse peaala 42 kilomeetri ja 195 meetri pikkune klassikaline maratonijooks algas täna hommikul kell 9 Pika Hermanni jalamilt.

Tallinna Maratoni võitis Sammy Kigen Keeniast kõrgeklassilise ajaga 2 tundi 11 minutit 42 sekundit. Võitjale järgnesid tema kaasmaalased Thomas Kibet (2:12.06), Joseph Munywok (2:12.15) ja Gilbert Kibet (2:13.48). Viiendaks tuli jaapanlane Yuki Kawauchi ajaga 2:14.07, joostes juba 119. korda maratonidistantsi alla 2 tunni ja 20 minuti. Seda pole maailmas suutnud mitte keegi teine.

Üldarvestuses kuuendana finišeeris Leonid Latsepov Spordiseltsist Sparta, kes püstitas uue suurepärase isikliku rekordi 2:14.23, mis on ühtlasi Eesti maratoonarite seas kiireim aeg, mis Eestis kunagi joostud. Latsepov võitis maratonijooksus nii Eesti kui Tallinna meistritiitli ning lõi tänase südi jooksuga tugeva vundamendi pääsuks järgmise aasta Pariisi olümpiamaratonile.

Tubli tulemuse tegi ka meistrivõistluste arvestuses teisena lõpetanud Roman Fosti (Sparta), kes oma pika jooksjakarjääri viimasel rahvusvahelisel maratonil saavutas suurepärase aja 2 tundi 22 minutit ja 16 sekundit, saavutades üldjärjestuses kõrge kaheksanda kohaga. Eesti ning Tallinna meistrivõistluste pronksmedali võitis Janar Juhkov (2:36.05) klubist Treeningpartner. Põhjamaade politsei maratonimeistriks krooniti kümnendana finišeerinud norralane Frode Stenberg (2:27.43).

Naiste seas läks peaala võit Etioopiasse. Kiireim oli Dessi Ethlemahu Sintayehu ajaga 2:34.04.

Teiseks tuli eelmise aasta Tallinna Maratoni võitja Pauline Mutwa Thitu (2:37.17) Keeniast, edestades võitja kaasmaalast Aynalem Teferi (2:45.56). Neljandana jõudis finišisse Tartu spordiseltsi Kalev esindaja Kaisa Kukk (2:50.22), võites ühtlasi nii Eesti meistrivõistluste kuldmedali kui Põhjamaade politsei meistritiitli. Eesti meistrivõistluste arvestuses tuli teisele kohale, aga võitis Tallinna meistritiitli Pille Hinn (2:54.00) Sparta spordiseltsist jättes kolmandaks Maris Heinaru (2:58.20) klubist Treeningpartner.

Aja alla kolme tunni saavutas Tallinna Maratonil tervelt 87 jooksjat.

Kõiki Tallinna maratoni tulemusi vaata Marathon100 veebist siit.

Võistluse ajavõtuteenus: Championchip Eesti.

Kui sa olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta. Tagasisidet saad anda kuni reedem 15. septembrini.