Jooksmine 01.04.2023

Tallinna sinilillejooks tõi starti ligi 300 osavõtjat

Laupäeval toimus Tallinnas Stroomi pargis Eesti veteranide auks korraldatud sinilillejooks. Juba traditsiooniliseks kevadiseks ürituseks saanud rahvajooksul asus päikesepaistelise kuid tuulise ilmaga starti ligi 300 osavõtjat.

Võistlusdistantsiks on sinilillejooksul NATO füüsilise testi üheks osaks olev 3,2 kilomeetrit.

Tallinna sinilillejooksu võitis Enar Mustonen (Treeningpartner) kes ületas lõpujoone 10 minuti ja 26 sekundilise tulemusega. Teise koha sai Raimond Parts (samuti Treeningpartner), kaotust kogunes võitjale kakskümmend sekundit, resultaadiks 10.46. Kolmanda koha pälvis vaid viis sekundit hiljem lõpujoone ületanud Romet Tooding (10.51). Viimasest jäi omakorda vaid pooleteist sekundiga maha Richard Johan Kaup-Lapõnin.

Naistest oli parim nädal tagasi Kuressaare pööripäevajooksu võitnud Karmel Jano (Rapla JK, 12.27). Teisena lõpetas vahetult peale Jano finišeerinud Ellen Kobin (Tallinna Kalevi KJK, 12.40) ning kolmandana Eva Sepping (12.46).

Kokku sai Tallinna sinilillejooksul tulemuse kirja 287 võistlejat. Sinilillejooksud jätkuvad juba homme Rakveres.

Kõiki Tallinna sinilille jooksu tulemusi vaata Marathon100 veebist siit.

Võistluse ajavõtuteenus: Championchip Eesti OÜ.