Jooksmine 01.04.2024

Tallinna sinilillejooksul võitsid uue põlvkonna jooksjad

Jooks on väga demokraatlik liikumisviis, kus võidu nimel võivad võrdselt konkureerida väga erinevas vanuses jooksjad. Täpselt seda tõestas ka aprillikuu esimesel päeval Tallinnas toimunud sinilillejooks. Nii võtsid sel võistlusel esmakordselt nii naiste kui meeste arvestuses võidu jooksjad, kelle sünniaasta algab numbriga 2 mitte 1.

Meestest oli kõikidest konkurentidest kiirem Richard Kaup-Lapõnin (sünd. 2005), kes läbis 3,2 km pikkuse võistlusmaa ajaga 9.50. Kuue sekundiga kaotas võitjale Riho Kirsipuu (9.56). Kolmandana ületas lõpujoone Oriol Parella Urban, 23aastane põhialana rattasporti harrastav hispaanlane, tulemuseks tal 10.04.

Kiireim naine oli sel korral Marit Tarm (sünd. 2011), kellele märgiti võiduajaks 11.51. Põgusa nelja sekundiga jäi temast maha Anne-Ly Palm (11.55). Kolmanda koha pälvis Kadri-Liis Rehtla (11.58).

Kokku sai veteranikuu tähistamiseks toimunud sündmusel tulemuse kirja 377 osavõtjat. Võrdluseks: mullu oli samal jooksul lõpetajaid 287.

Kõiki Tallinna sinilillejooksu tulemusi vaata Marathon100 veebist siit.

Võistluse ajavõtuteenus Championchip Eesti.