Suusatamine 27.02.2021

Tallinna suusamaratoni võitsid Tatjana Mannima ja Kalev Ermits

Estoloppeti sarja viies etapp, Tallinna suusamaraton kujunes osavõtjaterohkeks. 38 km pikkusel võistlusmaal sai tulemuse kirja 474 suusatajat ning poole lühemal 183, mõlemad numbrid on märkimisväärselt suuremad mulluste osavõtjate arvudega võrreldes.

Vabatehnikas sõidetud 38 km distantsi esimesel ringil eraldus kolmest suusatajast koosnenud juhtgrupp – Kalev Ermits, Raido Ränkel ja Rene Zahkna jõudsid poolel maal asunud vaheajapunkti sisuliselt samas sekundis. Tasavägine sõit jätkus viimaste kilomeetriteni.

Lõpuks võttis võidu Kalev Ermits (1:30:59), teise koha saanud Raido Ränkel kaotas nelja sekundiga (1:31:03) ning Rene Zahkna üheksaga (1:31:08). Kiirest rajast annab märku fakt, et tänavune võiduaeg oli enam kui kümme minutit mullusest parem.

Naistest võttis oma järjekordse võidu Estoloppeti suusamaratonide sarjas Tatjana Mannima. Esikoht tuli tulemusega 1:44:06, üldarvestuses andis see 27. koha. Teise koha võttis Eveli Saue (1:48:48) ning kolmanda Kaija Vahtra (1:50:53).

38 km distantsi lõpetas ka president Kersti Kaljulaid, kes sai tulemusega 2:46:32 naistest 36. ning üldarvestuses 411. koha.

Lühemal, 19 km distantsil olid parimad Markus Lepmets ja Karolina Kull.

Estoloppeti sarja lõpetab järgmisel laupäeval toimuv Haanja maraton.

Kõiki Tallinna suusamaratoni tänaseid tulemusi näed Marathon100 andmebaasist SIIT.