Jooksmine 12.07.2020

Tallinna Vägilase jooksu võitsid Martin Vilismäe ja Merilin Jürisaar

Vägilase jooksusarja avaetapp Tallinnas tõi stardijoonele tugeva koosseisu. Stardis olid mullu Lähtel toimunud Vägilase jooksu võitnud Martin Vilismäe, Narvas sama jooksu võitnud Andres Nöps, eile Pajusi Mudajooksu võitnud Carry Saluste, kui mitmetel takistuskrossidel esikolmikukohti noppinud Rauno Tiits. Ent vahetus konkurentsis on selles seltskonnas tavaliselt pikema kõrre tõmmanud Martin Vilismäe ning Vägilase jooksu avaetapilgi läks võit talle.

Tänane võit tuli enam kui minutilise edumaaga järgmiste jooksjate ees, võidutulemuseks 40.31. Teise koha sai Carry Saluste (41.48) ning kolmanda Andres Nöps (41.58). Täpselt samas järjestuses lõpetas nimetatud kolmik ka Vägilase sarja 2019.a. viimasel etapil Lähtel ehk teisisõnu – aastaga pole jõudude vahekord muutunud.

Naistest võttis võidu 20-aastane Merilin Jürisaar, keda mitmekülgse sportlasena võib kohata nii jooksu-, ratta-, kui triatlonivõistluste stardis.  Mõnevõrra ootamatult Jürisaarel suurem takistuskrossi kogemus puudub, tema kontol on vaid kolmas koht mullu Keilas toimunud MyFitness Madness’ilt. Täna tuli seega esimene võit sellelt alalt, tulemuseks 55.02.

Teise koha sai Made Masik, kes oli rajal ka eile toimunud Pajusi Mudajooksul, täna tulemuseks 58.17. Kolmanda koha pälvis Kelly Vildek (1.01.38), edestades neljandal kohal lõpetanud Marina Žuravljovat vaid nelja sekundiga.

Lühidistantsi võitsid Merle Jeets ja Peeter Jaanus.

Kokku sai võistlusel tulemuse kirja 283 osavõtjat.

Kõiki Vägilase jooksu tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.  Märkides soo/vanuseklassi näed võistluse tulemusi soovitud vanusegrupi lõikes.

Tallinnas toimunud võistlus oli kolmest osavõistlusest koosnenud Vägilase jooksusarja esimene etapp.  Jooksusari jätkub 2. augustil Lähtel toimuva võistlusega.

Kui olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta.  Saad seda teha Marathon100 veebilehel siin.  Jooksjate tagasiside võimaldab korraldajatel võistlusi paremaks muuta, selle põhjal selgitatakse ka Eesti parimad jooksuvõistlused.

Võistluse ajavõtuteenus: Antrotsenter OÜ.