Jooksmine 07.09.2024

Tallinnas joosti täna läbi aegade kiireim poolmaraton

Täna hommikul kell 9 Pika Hermanni jalamilt startinud Swedbanki Tallinna Maratoni 21,1 kilomeetri pikkuse poolmaratoni võitis Keenia jooksja Collins Kipkirui Kipkorir uue kõrgetasemelise Tallinna poolmaratoni rekordiga 1:00.23. Viis kiiremat meest olid võitja kaasmaalased. Teisena lõpetas isikliku rekordi püstitanud Mike Chematot (1:00.48), kolmandaks tuli Rhonzas Lokitam Kilimo (1:01.01), neljandana jõudis finišisse Nehmiah Kipyegon (1:01.45) ja viiendana Solomon Koech (1:05.19). Üldjärjestuses kuuendana lõpetas kiireim Eesti jooksja Karel Hussar (1:06.17).

Naiste poolmaratonis said kolmikvõidu samuti Keenia jooksjad. Võitjaks tuli Helah Kiprop (1:09.20), teisena lõpetas Betty Kibet (1:10.02) ning kolmandana finišeeris Rabecca Chepkwemoi (1:10.19).

Eestlannadest oli täna kiireim naistest seitsmendana lõpetanud triatleet Kaidi Kivioja (1:18.57).

Kõiki tänaseid poolmaratoni tulemusi vaata Marathon100 veebis siit.

Võistluse ajavõtuteenus Championchip Eesti.

Kui olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta. Saad seda teha kuni reede, 13. septembrini.