Jooksmine 08.05.2022

Tartu maastikumaratoni võitsid Kaisa Kukk ja Ibrahim Mukunga Wachira

40. Tartu maastikumaratoni põhidistantsi, 24 km pikkuse võistlusmaa kiireim oli Ibrahim Mukunga Wachira. Keenialane saavutas juba kümnendaks kilomeetriks teiste jooksjate ees ligi pooleteist minutilise edumaa ning kuigi distantsi teises pooles Mukunga väsis, suutis ta liidripositsiooni hoida. Võit Balti riikide suurimal maastikujooksul tuli tulemusega 1.22.01.

Väärt teise koha sai Rauno Laumets  (Tartu SS Kalev), kes oli ka ainuke jooksja, kes täna Mukungat reaalselt ohustas. Mõned kilomeetrid enne lõppu vähenes vahe liidriga 38 sekundile, kuid lähemale Rauno täna võitjale ei jõudnud. Finišijoont ületades näitas suur ajavõtutabloo 1.22.49.

Kolmanda koha nimel käis tihe võitlus nelja jooksja vahel, lõpuks tõmbas kõige pikema kõrre neist Bert Tippi (CFC SK), kes sai tulemusega 1.24.48 kolmanda koha. Jaanus Kallaste (Treeningpartner) jäi maha vaid 8 sekundiga ja oli neljas (1.24.56). Riho Kirsipuu (Sparta) lõpetas viiendana (1.25.17) ning Rait Ratasepp kuuendana (1.25.33).

Mukunga nentis, et rada on talle juba tutav ning selge. „See on mu lemmik rada ja tean seda hästi. Mõtlesin, et kui keegi hakkab lähemale tulema, siis olen valmis finishijooneni võitlema ja juurde veel panema,“ rääkis esikohamees Mukunga.

Fotol Ibrahim Mukunga Wachira, autor: Adam Illingworth

Parima eestlasena lõpetanud Laumets ütles, et täna sai antud endast maksimum. „Nägin rajal kohati, et Mukunga tuleb lähemale, kuid kätte teda saada siiski ei õnnestunud. Küll aga sobib mulle hästi see maastik ja andsin endast maksimumi,“ nentis ta.

Marathon100 väljakutse ja Suunto virtuaaljooks Hiiumaa eri toimub 1.-31. juulini. REGISTREERI SIIN.

Naistest oli Kaisa Kukke (Tartu SS Kalev) võit vägagi kindel. Nädal tagasi suurjooksu ümbers Viljandi järve võitnud ning eile murdmaajooksu Eesti meistrivõistlustel samuti medalil lõpetanud Kukk lõpetas tulemusega 1.34.11 üldarvestuses 15ndana.

Esikoha võitud Kukk rääkis, et alles eile võistles ta Eesti meistrivõistlustel lühikeses krossis ning sai ka hõbemedali. “Eile tegin maksimaalse pingutuse ja tulin siia, et pärast kaheaastast pausi jälle Maastikumaratoni nautida. Küll aga läks kõik hästi, jooks õnnestus ning võitsin,” rõõmustas Kukk.

Teise koha võttis Kadiliis Kuiv (ProRunner) tulemusega 1.37.29 ja kolmanda Maris Terno (Sparta, 1.41.36).

Maris Heinaru (Treeningpartner) sai neljanda koha (1.43.09), Hillevi Velba viienda (1.44.46) ning Helena Peik kuuenda (1.45.05).

Marathon100 väljakutse ja Suunto virtuaaljooks Saaremaa eri toimub 1.-30. juunini. REGISTREERI SIIN.

Maratonis oli Ülari Kaisi (Jooksupartner) liikumine rajal samuti muljetavaldav. Tänane võit tuli tulemusega 2.41.47 ning võidumarginaal kasvas lõpuks enam kui nelja ja poole minuti pikkuseks. Teise koha pälvis Revo Lumpre (ProRunner) ajaga 2.46.20 ning kolmanda Sander Linnus (Areal Team, 2.47.55).

Kolmest tunnist oli kiirem kogu esikuuik: neljanda koha võitis Sander Hannus (2.56.54), viienda Ahti Nuga (2.57.29) ning kuuenda Mario Maddison (2.59.28).

Naistest oli parim Lilian Jõesaar (Areal Team, 3.19.46), talle järgnesid Klarika Kuusk (Treeningpartner, 3.27.05) ja Laidy Proosväli (Tallinna Lennujaama SK, 3.31.46). Neljanda koha sai Blanca Punt (3.34.17), viienda Kätlin Aasmaa (3.35.51) ja kuuenda Siiri Pilt (3.43.53).

Marathon100 väljakutse ja Suunto virtuaaljooks Ida-Virumaa eri toimub 1.-31. augustini. REGISTREERI SIIN.

10 km distantsil olid kiireimad Jaanus Mäe (35.54) ja Pillerin Vilipuu (42.47), 5 km rajal Elvis Kaiv (19.57) ja Säde-Ly Lille (21.54).

Kokku sai täna toimunud maastikumaratoni 42,2 km distantsil tulemuse kirja 132, 24 km distantsil 702, 10 km distantsil 670 ning 5 km distantsil 180 võistlejat.

Kõiki Tartu maastikumaratoni tulemusi vaata Marathon100 andmebaasist SIIT:

Maratoni tulemused,

24 km tulemused

10 km tulemused

5 km tulemused.

Valides soo ja vanuseklassi näed võistluse tulemusi vanusegrupi lõikes. Võistluse ajavõtuteenus: Championchip Eesti.

Kui olid ka ise Tartu maastikumaratonist osa võtmas, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta. Antud tagasiside põhjal selgitatakse aasta parimad jooksuvõistlused. Tartu maastikumaratoni kohta saad tagasisidet anda kuni reedeni, 13. maini.