Jooksmine 02.04.2022

Tartu sinilillejooks tõi starti ligi 200 osavõtjat

Eesti ja Ukraina veteranide auks joosti täna Tartus sinilillejooksul. Juba traditsiooniliseks kevadiseks ürituseks saanud rahvajooksul asus starti ligi 200 osavõtjat. Nii mullu kui tunamullu sinilillejookse klassikalisel kujul ei peetud, mullu viidi sama võistlus läbi virtuaaljooksune.

Võistlusdistants on ka peale kahe aasta pikkust pausi sama, sinilillejooksul tuleb läbida NATO füüsilise testi üheks osaks olev 3,2 km pikkune võistlusmaa.

Tartu sinilillejooksu võitis Revo Lumpre, kes ületas lõpujoone 10 minuti ja 46 sekundilise tulemusega. Teise koha sai Mihkel Tammeveski, kaotust kogunes võitjale kaheksa sekundit, Tammeveski resultaadiks 10.54. Kolmanda koha pälvis Olari Orm (11.11).

Naistest oli parim üldarvestuses kõrge, kaheksanda koha saanud Kadiliis Kuiv (12.08). Teisena lõpetas Marge Türn (13.12) ning kolmandana Carola Rebane (14.04). Vaid kahe sekundiga jäi temast maha Marika Koplimägi (14.06).

Kokku fikseeriti Tartu sinilillejooksul 181 tulemust. Sinilillejooksud jätkuvad juba homme Pärnus.

Kõiki Tartu sinilillejooksu tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.  Märkides soo/vanuseklassi näed võistluse tulemusi soovitud vanusegrupi lõikes.

Võistluse ajavõtuteenus: Championchip Eesti OÜ.