Jooksmine 13.10.2024

Tasavägise Eesti maastiku maratoni võitsid Sander Linnus ja Merilin Jürisaar

Tänavune Eesti maastiku maraton oli teistsugune, sest senise raja laudtee rekonstrueerimistööd sundisid ka palju kiitust pälvinud rada muutma. Nii anti sel korral start Järva-Madise kiriku juurest.

Võistluse pikim distants kujunes ka tasavägiseks, nii jõudsid kolm kiiremat meest 37,8 kilomeetri vaheajapunkti sekund-sekundis ning lõplik paremusjärjestus pandi paika viimasel neljal kilomeetril. Sel korral võttis võidu Sander Linnus, kes võitis maastiku maratoni ka 2018.a. Tänane võit tuli ajaga 3.05.02.

Teise koha pälvis Leivo Sepp, kes jäi võitjast maha minutiga ning ületas lõpujoone ajaga 3.06.07. Kolmas oli Hannes Metssalu (3.08.11).

Naiste võistlus sama tasavägiseks ei kujunenud. Kuigi maastiku maratoni kahel eelmisel korral võitnud Külli Sizask võttis liidripositsiooni esimestel kilomeetritel enda kätte möödus Merilin Jürisaar peatselt temast ning teenis ajaga 3.17.58 kindla võidu. Tänavusel Tartu suusamaratonil naistest teise koha teeninud Jürisaar edestas lõpuks Sizaskit enam kui kümne minutiga, kuigi ka Külli läbis maastiku maratoni mullusest märkimisväärselt kiiremini, tulemuseks 3.30.39.

Naistest oli kolmas Maarika Vällik (3.38.06).

15 km pikkusel matkarajal olid kiireimad Lauri Luik ja Maileen Pillaroo, 27 km distantsil Janis Magdalenoks ja Kadri Koit.