Jooksmine 22.07.2023

Tasavägise Rakvere valla suvejooksu võitsid Peep Jalakas ja Liliana Torn

Lääne-Virumaa jooksusari jõudis laupäeval viienda osavõistluseni, Rakvere valla suvejooksuni. Sõmeru alevikus toimunud jooksuüritusel oli põhidistantsina kavas ligikaudu 9 kilomeetri pikkune võistlusmaa. Võistlusest kujunes väga tasavägine, lõpuks jäi esimest kahte teineteisest lahutama vaid kaks sekundit.

Võidu võttis Peep Jalakas, kellele löödi stopperid kinni, kui stardist oli kulunud 33.01. Allan Männi ületas lõpujoone kaks sekundit hiljem, tulemuseks 33.03. Aleksei Markov jäi kolmandana esitandemist maha juba minutiga, lõpuajaks märgiti talle 34.09.

Naistest võttis oma järjekordse võidu sel hooajal Liliana Torn, kes sai ajaga 36.37 üldarvestuses üheksanda koha. Teise koha pälvis Leila Luik (37.20) ning kolmanda Marit Hiiemaa (38.41).

2,5 kilomeetri pikkuse lühidistantsi võitsid Igor Krawczyk (9.55) ja Merit Nõmmiste (12.00).

Kokku sai ajavõtuga jooksu- ja kõnnidistantsidel tulemuse kirja 170 osavõtjat.

Lääne-Virumaa jooksusari jätkub 5. augustil Viru-Nigula rahvajooksuga.