Jooksmine 27.08.2023

Tiidrek Nurme läbis Budapestis oma MM-võistluste kiireima maratoni

Tiidrek Nurme sai pühapäeval Budapestis toimunud MM-võistlustel maratonis 31. koha. Nurme tulemuseks jäi sel korral 2.15.42. Tegemist oli Tiidrek Nurme läbi aegade kolmanda stardiga maailmameistrivõistlustel maratonis, 2019.a. Dohas lõpetas ta tulemusega 2.17.38 26ndal kohal, kaks aastat varem Londonis jäi tema tulemuseks 2.20.41 ja 40s koht.

Tiitlivõistlustel on Tiidek kiiremat minekut näidanud küll Euroopa meistrivõistlustel, mullu Münchenis jäi tema saagiks tulemusega 2.12.46 11s koht.

Jooksule jättis oma pitseri ilm, mis läks võistluse käigus tasapisi soojemaks. „Ilm oli petlik,“ kommenteeris Tiidrek tiitlivõistluste tingimusi finišis Eesti Rahvusringhäälingule.

Analoogiliselt varasematele tiitlivõistluste startidele suutis Nurme ka täna võistluse käigus oma kohta üldjärjestuses pidevalt parandada. Suhteliselt ühtlast 3.10-3.11 min/km tempot hoidnud Nurme püsis võistluse esimesel kümnel kilomeetril 64-65 koha piirimail, 30ndaks kilomeetriks oli ta oma kohta juba märkimisväärselt parandanud ületades sealse vaheajapunkti 48ndana. Viimase 12 kilomeetriga suutis Tiidrek üldjärjestuses veel 17 koha võrra kerkida ning lõpetada 31-l kohal.

Euroopa riike esindavate jooksjate seas oli Tiidrek kolmeteistkümnes.

Maailmameistriks tuli täna Uganda jooksja Victor Kiplangat (2.08.53). Hõbemedali pälvis Iisraeli esindav Maru Teferi (2.09.12) ning pronksi Leul Gebresilase Etioopiast (2.09.19).