Jooksmine 13.05.2023

Tiidrek Nurme sai tasavägisel võistlusel Helsingis teise koha

Tiidrek Nurme sai laupäeval toimunud Helsinki City 5 võistlusel tulemusega 14.20 teise koha. 5 kilomeetri pikkusel võistlusmaal oli kiireim soomlane Santtu Heikkinen, kellele märgiti võistlusprotokolli Tiidrekuga sama tulemus, 14.20.

Kolmanda koha pälvis suurema osa võistlusest liidergruppi vedanud Nurme treeningpartner Solomon Gachoka Kagimbi (Keenia).

Eestlastest pääses esikümnesse ka ka Birgit Pihelgas, kes lõpetas naiste arvestuses tulemusega 18.51 kümnendana. Karl Mäe sai üldarvestuses 14nda koha.

Helsinki City 5 on Soome suurima võistluse, tänavu osavõturekordi püstitanud Helsinki City Running Day kõige lühem jooksudistants. Viie kilomeetri distantsi lõpetas Soome pealinnas 1564 osavõtjat, sealhulgas 50 eestlast.

Kõikide Helsinki City 5 võistlusel startinud Eesti jooksjate tulemusi vaata Marathon100 veebist siit.