Jooksmine 06.03.2022

Tokyo maraton võideti maailma kõigi aegade kolmanda ja neljanda tulemusega

Pühapäeval toimunud Tokyo maraton kujunes väga kõrgetasemeliseks võistluseks, mis võideti maailma kõigi aegade kolmanda ja neljanda tulemusega. Meestest võttis oodatud võidu maailmarekordi omanik ja olümpiavõitja Eliud Kipchoge. Kipchoge tulemusest 2.02.40 on maratoni kiiremini jooksnud ainult tema ja Kenenisa Bekele. 37aastase keenialase maailmarekord on 2.01.39.

MM-pronks Amos Kipruto Keeniast püsis kuni 36 kilomeetrini oma kuulsa kaasmaalase tempos, kuid seejärel väsis ja lõpetas teisena. Ka Kipruto tulemus 2.03.13 on väga kõrgest klassist, maailma kõigi aegade edetabelis annab see üheksanda positsiooni.

Tamirat Tola (Etioopia) sai kolmanda koha tulemusega 2.04.14. Kokku sai 27 jooksjat kirja tulemuse alla 2.10.

Naistest läks võit samuti maailmarekordi omanikule, Brigid Kosgeile (Keenia). Kosgei võitis tulemusega 2.16.02, tegemist on maailma kõigi aegade paremuselt kolmanda tulemusega. Keenialanna resultaadist on paremad olnud vaid tema ise (2.14.04) ning Paula Radcliffe (2.15.25).

Teise-kolmanda koha said kaks Berliini maratoni võitjat. Saksamaal 2019.a. triumfeerinud Ashete Bekere (Etioopia) pälvis teise koha (2.17.58, maailma kõigi aegade edetabelis kümnes positsioon) ning 2019.a. Berliini maratoni võitja Gotytom Gebreslase (Etioopia) kolmanda (2.18.18).

Nüüdseks on kõigi aegade parimal maratonijooksjal, Eliud Kipchogel taskus nelja maailma suurmaratoni võidud. Nimelt on keenialane võitnud neli korda Londonis, kolm korda Berliinis, lisaks veel Chicagos ja Tokyos. Kipchoge on võtnud eesmärgiks võita kõik Marathon Majors sarja kuuluvad kuus maratoni, sellest saavutuseni jõudmiseks tuleb võita New Yorgi ja maailma vanim, Bostoni maraton.