Jooksmine 27.01.2024

Tondiraba jäähallis püstitati uus Eesti tippmark

Laupäeval püstitati Tondiraba jäähallis uus Eesti tippmark. Sellega sai hakkama Julia Rakitina, kes läbis kuue tunni jooksul 70,748 km. Julia on esimene Eesti naine, kes on kuue tunni jooksul enam kui 70 kilomeetrit läbinud. Esialgsetel andmetel on tegemist ka maailma hooaja parima tulemusega kuue tunni jooksus.

Rakitina (fotol), kellele kuulub ka 24 tunni ja 12 tunni jooksu Eesti rekord, võitis ka Tondiraba jäähallis toimunud kuue tunni jooksu võistluse läbides võistluse jooksul rohkem, kui ükski rajal olnud meesjooksja. Teiseks tuli Ungari ultrajooksja Szilard Fodor (69,737 km) ning kolmandaks Mikk Prantsen (60,641 km).

Meestest kuulus kolmas koht Marden Muugile, naistest mahtusid esikolmikusse veel Liina Kesamaa ja Aleksandra Bondaruk.

Sama võistluse põhidistantsi, maratoni, võitis ülekaalukalt Ahti Nuga, kes ületas lõpujoone tulemusega 2.45.20. Ka teise koha pälvinud Ersto Põlluaas sai tulemuse alla kolme tunni (2.52.34). Meestest oli kolmas Ivo Kreutzvald (3.12.38).

Meeste maratoni esikolmik

Naistest võitis maratoni tänane päevakangelane Julia Rakitina, kes läbis 42,2 km uue isikliku rekordiga 3.16.43. Teise koha pälvis Anni Kingsepp (3.22.29) ning kolmanda Siiri Pilt (3.46.53).

Naiste maratoni teine-kolmas, Anni Kingsepp ja Siiri Pilt.

Tondiraba jäähallis toimunud võistlusel läbisid osavõtjad 252,67 meetri pikkust ringi ümber jäähalli areeni kokku 167 korda. Kokku asus täna starti 52 osavõtjat.

Kõiki Tondiraba sisemaratoni tulemusi vaata Marathon100 veebist siit ja kuue tunni jooksu tulemusi siit.

Võistluse ajavõtuteenus: Championchip Eesti.