Jooksmine 24.10.2021

Tugevad Läti jooksjad võtsid Haanja ultral kolmikvõidu

Lätlased on pikkadel maastikujooksudel ka piiri taga silmapaistvaid tulemusi näidanud ning sealne suurim maastikujooksusari Stirnu buks toimib ses osas hea kasvulavana. Tugevad Läti jooksjad olid kohal ka laupäeval toimunud Haanja ultra100l, kus 100 km läbimisel mängis olulist rolli künklik Lõuna-Eesti maastik.

Seetõttu ei olnudki väga üllatav, et lõunanaabrid eestlastel Haanjas seljad prügiseks või siis mudaseks tegid. Nimelt võeti ultrajooksuvõistlusel kolmikvõit.

Kõikidest võistlejatest oli konkurentsitult kiireim Matiss Vecvagaris (avafotol), kes maailma ühel tuntuimal ultrajooksul, enam kui 240 km pikkusel Spartathlonil, sai tänavu kõrge viienda koha. Haanja 100 kilomeetrine distants kulges lätlasel näiliselt muretult ning võttis aega vaid kaheksa tundi ja viiskümmend minutit, mõned sekundid pealegi.

Konstantins Biktimirovs, neli aastat tagasi Lätis 100 km distantsil riigi meistritiitli võitnud jooksja (7.56.02), kes ka mitmetel maastikuultratel esikolmikus olnud, sai Haanjas teise koha. 100 km võtsid sel korral aega 9.31.46.

Läti selleaastane naiste maratonimeister Amanda Krumina tõusis tugeva lõpuga kolmandaks (9.53.56).

Parim eestlane oli mullu Eesti parimaks ultrajooksjaks tunnistatud Vladimir Frolov (Estonia Trail Running), kes jäi lõpuks kolmandana lõpetanud Kruminast maha vaid kahe minutiga (9.55.53).

Elmo Soomets oli viiendana finišeerudes Eesti jooksjatest paremuselt teine (10.35.36).

Parim Eesti naisjooksja oli Marjaliisa Umb (11.20.42), kes pälvis naiste arvestuses teise koha.

Naistest sai kolmanda koha Blanca Punt (11.49.03).

Kokku läbis 100 km distantsi 32 startinut, maratonidistantsil olid parimad Märt Kivila ja Jane Vain.

Kokku sai Haanja ultra100l tulemuse kirja 76 võistlejat. Võistluse tulemusi vaata Marathon100 andmebaasist SIIT:

100 km (ja teised distantsid)

42 km.

Kui olid ka ise Haanjas võistlemas, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta. Antud tagasiside on korraldajatele oluline ja selle alusel valitakse Eesti aasta parimad jooksuvõistlused. Tagasisidet saad anda SIIN.

Fotod: Facebook, Matiss Vecvagaris