Suusatamine 22.01.2019

U20/U23 MM-võistlustel täna eestlastest parim Annemarii Bendi

U23 vanuseklassis sai Kaarel Kasper Kõrge 15km vabatehnikasõidus 30. koha (+2.44,8). Maailmameistriks tuli Jules Laperre (Prantsusmaa), hõbemedalile sõitis Tšehhi suusataja Michal Nowak (+29,8) ning kolmandaks tuli Ivan Jakimuškin Venemaalt (+30,0).  Startis 79 sportlast.

Naistest sai 10km vabatehnikasõidul ainsa Eesti suusatajana stardis olnud Mariel Merlii Pulles 41. koha (+3.12,1).

Võitlus MM-tiitlile kujunes väga tasavägiseks, stardist sai kiiremini minema Eveliina Piippo Soomest, kes juhtis ka veel 6,1 km vaheajapunktis.  Ent viimased kilomeetrid läbis kiiremini Vene suusataja Maria Istomina, kellele Piippo kaotas vaid kahe sekundiga.  Pronksile tuli Tiril Weng Norrast (+29,6).

Startis 60 suusatajat.

Juunioride kahevõistluses sai Annemarii Bendi parima eestlasena 16. koha.  Hüpete järel asus Bendi 18. kohal, kaotust austerlanna Lisa Hirnerile kogunes ajasse ümber arvestatuna 1 minut ja 56 sekundit.  5km suusadistantsil möödus Bendi kahest võistlejast ning tõusis üldarvestuses 16. kohale.  Kaotust maailmameistriks tulnud jaapanlannale, Ayane Miyazakile tuli 2 minutit ja 53,3 sekundit.  Triinu Hausenberg sai 28. koha (+6.57,8). Kokku lõpetas 31 võistlejat.

Meesjuunioridest tuli maailmameistriks sakslane Julian Schmid.  Andreas Ilves sai 42. koha (+2.58,7) ja Robert Lee 51. koha.