Jooksmine 26.08.2023

Ülemiste järve jooksu võitsid Leonid Latsepov ja Helen Bell

Maru järvejooksude sarja viimane osavõistlus, Ülemiste järve jooks sai täna uued võitjad, kui selle jooksu lõpetasid esimesena Helen Bell ja Leonid Latsepov.

Latsepov edestas teisi esikolmikus lõpetanud jooksjaid ligemale minutiga ja võttis sel 13,7 kilomeetri pikkusel rahvajooksul tulemusega 44.31 selge võidu. Teise koha pälvis Eesti ühel vanimal jooksuüritusel Roman Fosti, tulemuseks tal 45.22. Johannes Sikk jäi Fostist maha viie sekundiga ja lõpetas ajaga 45.27.

Neile järgnesid juba mõnevõrra suurema vahega Jaanus Kallaste (46.24), Janar Juhkov (47.38) ning Aleksandr Kuleshov (47.41).

Naiste arvestuses oli Helen Belli võit samuti väga kindel, esikoht tuli tulemusega 53.34. Teise koha saanud Maris Heinari jäi võitjast maha samuti ligi minutiga (54.26).

Kolmanda koha sai Kertu Kula (55.22), talle järgnesid Ariadna Golubenko (55.51), Liina Tšernov (56.08) ning Kadri Veske (57.00).

Naiste esikolmik lõpetas samas järjestuses ka järvejooksude sarja koondarvestuses.

Meestest võttis järvejooksude sarjas võidu Roman Fosti, talle järgnesid Jaanus Kallaste ja Aleksandr Kuleshov.

Ülemiste metsas sama ürituse raames toimunud 4,4 km pikkuse metsajooksu võitsid Remi Edur ja Jette Marii Kraam.

Kõiki Ülemiste järve jooksu tulemusi vaata Marathon100 veebist siit (tulemused täiendamisel):

13,7 km distants

4,4 km distants

Võistluse ajavõtuteenus: Championchip Eesti.

Kui olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta. Saad tagasisidet anda kuni reedeni, 1. septembrini.