Jooksmine 12.08.2023

Ülemiste Ööjooksu võitsid Leonid Latsepov ja Kaisa Kukk

Reede hilisõhtul startinud Ülemiste ööjooksust kujunes taas kord kiire ja meeleolukas jooksusündumus, millest sai osa mitu tuhat liikumissõpra. Nii naiste kui meeste arvestuses püstitati ka uued rajarekordid.

Leonid Latsepov võttis 10 km distantsil reedel Ülemistes veenva võidu lõpetades tulemusega 30.37. Kenny Kivikas ja Deniss Šalkauskas suutsid mehele küll esimesel 5 km pikkusel ringil konkurentsi pakkuda, kuid teisel ringil läks Latsepov oma teed ja teenis Ülemiste ööjooksu võidu.

Kenny Kivikas sai teise koha, tulemuseks 30.56. Deniss Šalkauskas jäi esimesest kahest juba pea minuti kaugusele, tulemuseks ajaga 31.47 kolmas koht.

Esimese kuue sekka mahtusid veel Martin Vilismäe (32.51), Sander Jürs (33.06) ning isikliku rekordi püstitanud Chris Marcus Krahv (34.20).

Naistest jooksis Kaisa Kukk juba esimesel ringil võidu peale mõeldes väikese vahe sisse ning ületas lõpujoone kiireima naisena, tulemuseks 36.08.

Liina Luik teenis teise koha, kaotust võitjale napp 19 sekundit ja tulemus 36.27. Kolmanda koha sai Ariadna Golubenko, kes jäi esitandemist juba mõnevõrra rohkem maha (37.57, isiklik rekord).

Neile järgnesid väikeste vahedega Liliana Torn (38.13), Lily Luik (38.14) ja Mirjam Vint (38.29, uus isiklik rekord).

5 km distantsi võitis Bert Tippi, tulemuseks 15.49. Franko Reinhold ületas lõpujoone teisena (16.06) ning Trevor Karro kolmandana (16.53).

Kiireim naine oli uue isikliku rekordiga üldarvestuses väga kõrge kuuenda koha saanud Tuuli Tomingas (17.18). Kateryna Fomichova pälvis teise koha (19.04) ning Anneli Rattassepp kolmanda (19.29).

5 km distantsi lõpetas 998 osavõtjat (lisaks kostüümijooksul osalejad) ning 10 km distantsi 1527. Neile osavõtjatele lisanduvad veel lastejooksudel ning virtuaaljooksul startinud.

Kõiki Ülemiste ööjooksu tulemusi vaata Marathon100 veebist siit:

10 km distants

5 km distants

Võistluse ajavõtuteenus Nelson Timing

Kui olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnag võistluse korralduse kohta. Saad seda teha kuni reedeni, 18. augustiini alljärgneva ankeediga.