Jooksmine 23.04.2022

Ultima Thule maratoni võitsid Mari Boikov ja Aleksandr Kuleshov

Saaremaal, Kuressaares oli täna Treeningpartneri päev – sealsel Ultima Thule maratonil võeti võit nii maratonis kui poolmaratonis, nii meeste kui naiste arvestuses. Aleksandr Kuleshov võttis maratonis esikoha korraliku tulemusega 2.35.46. 3. aprillil ehk vaid 20 päeva tagasi võistles Kuleshov Milano maratonil, läbides 42,2 km praktiliselt minuti pealt sama ajaga (2.34.15).

Uuel rajal ning täies mahus kõvakattega teedel toimunud maratonis sai teise koha Enar Mustonen (Treeningpartner) tulemusega 2.59.21. Meestest tuli kolmandaks täpselt nädal tagasi Janeki maratonil samal kohal lõpetanud Allan-Peeter Jaaska (3.07.33).

Naistest oli Ultima Thule maratonil parim üldarvestuses kolmandana lõpetanud Mari Boikov. Mari võidutulemus 3.02.48 on sel distantsil Eesti hooaja paremuselt teine tulemus naiste seas. Maratonis sai teise koha Tuuli Saarniit (3.51.16).

Poolmaratonis oli kiireim Jaanus Kallaste (1.12.58). Teise koha sai Bert Tippi (1.14.18) ning kolmanda uue isikliku rekordi 1.21.36 püstitanud Ilmar Rillo.

Naistest võitis Mirjam Vint (1.29.22), kellele järgnesid esimest korda alla 1.30 poolmaratoni läbinud Anni Kingsepp (1.29.57) ning samuti uue isikliku jooksnud Reet Järsk (1.32.44).

Eesti kevadine maratonikalender on tihe: eelmisel nädalal toimus Janeki maraton, täna Ultima Thule maraton ning kahe nädala pärast ootavad ees Tartu maastiku- ning Vändra maratonid. Veel paar nädalat hiljem järgnevad omakorda võistlused Ruhnus ja Raplas.

Kõiki Ultima Thule maratoni tulemusi näed Marathon100 andmebaasist SIIT.