Jooksmine 14.08.2022

Ümber Kuremäe kloostri jooksu võitsid Dmitri Aristov ja Aveli Uustalu

Ida-Virumaa jooksusari jätkus pühapäeval viienda etapiga, ümber Kuremäe kloostri jooksuga. Kavas oli kolm võistlusdistantsi, mehed läbisid 10 km ning naised 5 km.

10 km distantsi võitis Dmitri Aristov (Treeningparter) läbides võistlusmaa ajaga 35.39. Andrei Škubel, Aristovi klubikaaslane, jäi maha 1 minuti ja 58 sekundiga (tulemuseks 37.37) ning pälvis teise koha. Kolmas oli Allain-Marco Anton (Alutaguse suusaklubi) ajaga 38.15.

Aveli Uustalu oli ainus võistleja, kes 5 km distantsi 20 minutist kiiremini läbis. Alutaguse suusaklubi esindavale jooksjale fikseeriti lõpuajaks 19.50. Kiireim mees oli distantsi teisena lõpetanud Igor Krawczyk (21.28).

Naistest sai teise koha Herta Rajas (21.48) ning kolmanda Anette Ahu (23.15, mõlemad Alutaguse suusaklubist).

Kokku sai tulemuse kirja 94 osavõtjat.

Ida-Virumaa jooksusarjas on jäänud veel kaks etappi, Toila rahvajooks toimub 2. septembril ning Jõhvi rahvajooks 24. septembril.