Jooksmine 20.06.2022

Ümber Saadjärve jooksu võitsid Marion Tibar ja Mihkel Tammeveski

17 kilomeetri pikkune ring ümber Saadjärve sobib üheks ümber järve jooksuks väga hästi. Isegi nii hästi, et parematel aegadel on korraldatud lausa kolme rahvajooksu, mis ümber Saadjärve tiirutavad. Hetkel pole enam parimad ajad, kuid ring ümber Saadjärve on endiselt 17 kilomeetri pikkune ning on kiirematel jooksjatel võtnud vähem kui tunni. Näiteks mõni aasta tagasi tegi tänavuse Saadjärve jooksu peakorraldaja Rauno Laumets selle ringi ära 54 minutiga.

Sel korral jäi maagiline tunni piir küll kätte saamata, kuid ega palju sellest ka puudu ei jäänud. Mihkel Tammeveski (SK ProRunner) ületas lõpujoone, kui teisest tunnist oli tiksunud 31 sekundit, ametlikuks lõpptulemuseks seega 1.00.31. Tammeveski on erinevatel rahvajooksudel tänavu kolm korda kuue sekka pääsenud, kuid esikoht tal sellest aastast veel puudus.

Teise koha sai Siim Hansmann (Team Sky), kaotust võitjale kogunes pea neli minutit ja lõpuajaks fikseeriti 1.04.27. Aprillikuise Eesti-Läti jooksu võitnud Hansmannil ei lastud rahulikult lõpetada, selle eest hoolitses Einar Pihlap (Luik triplets), kes jäi temast vaid üheksa sekundi kaugusele (1.04.36).

Meeste esikolmik

Naistest oli selgelt kiireim Marion Tibar (Headinimesed), kes edestas järgmisi jooksjaid samuti ligi nelja minutiga, tulemuseks 1.08.35. Teise koha sai sel korral Marge Türn (1.12.08) ning kolmanda Merlin Aavik (1.18.58).

Naiste esikolmik.

Kokku läbis 17 km pikkuse põhidistantsi 53 jooksjat, lisaks osales lastejooksudel 80 alaealist. Saadjärve jooksu korraldab Tartu valla spordiklubi.

Kõiki Saadjärve jooksu tulemusi vaata Marathon100 veebist SIIT.

Fotod: Rauno Laumets