Jooksmine 29.09.2019
Janek Oblikas

USKUMATU: Kenenisa Bekele jäi maratoni maailmarekordist Berliinis vaid kahe sekundi kaugusele!

Berliini maraton on maailma kiireim maraton, seda näitas taas kord tänane võistlus.  Mullu püstitas Eliud Kipchoge sel maratonil tollal uskumatuna näiva maailmarekordi 2.01.39.  Täna Kipchoget stardis ei olnud, kuid uuest maailmarekordist jäi vaid kaks sekundit puudu!

Kenenisa Bekele, üks kõigi aegade parimaid pikamaajooksjaid, võitis Berliini maratoni tulemusega 2.01.41.  Tegemist on tulemusega, millest on maratonis kiirem olnud vaid Eliud Kipchoge 2018.a. sedasama võistlust võites.

Bekele on maailmarekordiomanik 5000 m ja 10000 m distantsidel. Ta on võitnud kolm kuldmedalit olümpiamängudel ning viis kuldmedalit MM-võistlustel, ta on üks kõigi aegade parimaid pikamaajooksjaid.

Berliinis jõudis Bekele poolmaratoni vaheajapunkti tulemusega 1.01.05, võistluse teise poole läbis ta paarkümmend sekundit kiiremini, kuid sellest oli uue maailmarekordi jaoks siiski väheks.

Bekele järel said ka kaks järgmist kohta Etioopia maratoonarid.  Birhanu Legese lõpetas teisena (2.02.48) ning Sisay Legese kolmandana (2.03.36)

Ka kiireim naisjooksja oli Etioopiast pärit - Ashete Bekere võitis tulemusega 2.20.14.

Ka Eesti jooksjad tegid Berliini südika võistluse, sellest loe lähemalt SIIT.