Jooksmine 07.07.2024

VÄGEV: Riine Ringi tõusis Eesti kõigi aegade edetabelis viiendale kohale

Austraalias elav ja treeniv eestlanna Riine Ringi püstitas pühapäeval toimunud Gold Coast maratonil uue isikliku rekordi 2.36.51. Tegemist on Eesti käesoleva hooaja tippmargiga maratonis, mis tõstab Riine Eesti kõigi aegade edetabelis viiendale reale. Eesti naistest on maratoni kiiremini jooksnud vaid Jane Salumäe, Sirje Eichelmann, Jekaterina Patjuk ning Külli Pirksaar.

Riine Ringi sai selle tulemusega Gold Coast maratonil naistest kaheksanda koha. Võistluse võitis jaapanlanna Yuki Nakamura (2.24.22).

Ringi senine rekord oli mullu septembris Berliinis joostud 2.41.19. Juba tollal oli Riine eesmärgiks läbida maraton 2.40st kiiremini, kuid sel korral jäi eesmärk saavutamata. Pühapäeval sai ta sellega kodusel Gold Coast maratonil kenasti hakkama.

Eesti kõigi aegade edetabelit maratonis (laupäevase seisuga) näed Marathon100 veebis siin.