Jooksmine 07.06.2021

Vägilase jooksusari alustas Narvas

Eesti ainus takistuskrossi sari, Vägilase jooks, alustas Narvas kolmest etapist koosnevat hooaega. 6,8 km pikkusel põhidistantsil oli kiireim Martin Vilismäe (32.34). Mullu nii Tallinnas kui Lähtel toimunud etapid võitnud Vilismäel jäi 2020.a. Narva etapp vahele, nüüd sai väike iluviga parandatud ning Ida-Virumaalgi esimesele pjedestaali astmele tõustud.

Teise koha saavutas Andres Nöps (33.05), kes mullustel Vägilase jooksudel kolmandaid kohti sai. Nüüd siis koha võrra eespool.

Mullustel etappidel stabiilselt teine olnud Carry Saluste oli sel korral kolmas (33.25).

Naistest võttis võidu mõnevõrra üllatuslikult Virve Vuks (42.34), kes on varem Vägilase jooksudel küll startinud, kuid protokollis naistest 25-30 koha piirimail olnud. Teise koha sai Jane Raudsepp ning kolmanda Kelly Viidek (44.02).

3,7 km pikkuse lühijooksu parimad olid esialgsetel andmetel Kaspar Grauen (24.54) ja Maarika Vällik (30.09).

Kokku sai põhidistantsil tulemuse kirja 173 ning lühidistantsil 71 võistlejat. Piirangutest tingituna olid ka Narva Vägilase jooksus stardid ajatatud ehk rajale mindi “lainetena”.

Seiklushundi poolt korraldatav Vägilase jooksude sari jätkub 11.juulil Tallinnas.

Kõiki Narva Vägilase jooksu tulemusi näed Marathon100 andmebaasist SIIT.

Kui olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta. Saad seda teha SIIN

Võistluse ajavõtt: racetecresults.com

Avafoto: Heiki Rebane